Endless Drain se se singlem a klipem Neverending vydávají tvrdším směrem

Endless Drain

Na Rocksoundu dáme občas rádi prostor i novým, mladým rockovým a metalovým kapelám. Endless Drain právě vydávají nový materiál k poslechu i k pokoukání, o čemž nám více prozradil kytarista Pepa Míka.

Právě vám vychází singl Neverending, ve kterém jste se posunuli o něco doprava na pomyslné stupnici tvrdosti…?

Tenhle singl začal vznikat někdy v průběhu minulého léta. Je to první věc, kterou jsme udělali po vydání našeho debutu „War of My Hate“. Už na začátku práce na tomhle songu jsme věděli, že chceme jít malinko jinou cestou než na cédéčku. Tvrdší cestou. Tohle je zatím určitě to nejtvrdší, co jsme kdy nahráli. Proces skládání byl ale podobný jako předtím. Zdeněk přišel už se skoro hotovým demem, já jsem mu pomohl jen s drobnými změnami aranží, a pak už se zkoušelo s celou kapelou. Text je opět Zdeňkova práce.

Vaše příznivce jistě potěší, že po nějakém čase od vydání desky přichází od vás opět něco nového.

Rozhodnutí, že tenhle song vydáme jako singl, padlo z toho důvodu, že jsme nechtěli čekat do dalšího alba. Nepřijde mi dobrý, aby od nás po vydání alba třeba dva roky nepřišlo nic novýho. Song jsme nahrávali – stejně jako v minulém případě – ve studiu Woodland v Táboře pod vedením Michala Steinze, který opět odvedl perfektní práci. Samotné nahrávání jsme zvládli asi během čtyř dní.

K singlu jste si připravili i videoklip. Kde a jak vznikal?

Celý videoklip vznikal pod taktovkou společnosti Rock Metal Artists. Polovina se natáčela už při nahrávání ve studiu a druhá polovina na finálovém koncertu soutěže Spark Fresh Blood 2019. Kromě jiného jsme v klipu také poprvé odtajnili zbrusu nové kapelní logo.

Každý takový počin ale není levná záležitost, zvláště pro mladou, začínající kapelu…

Už před začátkem nahrávání i natáčení klipu nám bylo jasné, že to celé bude finančně dost náročné. Náročné natolik, že bez cizí pomoci bychom pravděpodobně nebyli schopni singl dokončit. Minimálně ne v takové kvalitě. Proto jsme se rozhodli založit projekt na Startovači, který se nám naštěstí podařilo splnit, takže jsme singl mohli dokončit. Tímto bych chtěl moc poděkovat všem lidem, kteří nám na Startovači jakkoli přispěli, bez vaší pomoci by tenhle singl nikdy nemohl vzniknout!

Ptala se: Sylva Kaplanová, foto: Radek Šich

Zdroj: youtube.com

Author