Manowar ještě nekončí, plánují turné ke 40 letům existence

Manowar

Minulý rok se u nás Manowar představili naposled – nebo tomu aspoň tak mělo být, protože mělo jít o poslední turné. Věci se však daly znovu do pohybu a v roce 2021 kapelu zase přivítáme na pódiu.

V Brně i Ostravě hnala Manowar vpřed zaplněná aréna

Loňský brněnský i ostravský koncert byl vskutku geniální. Pódium připomínající hrad. Průřez tvorbou této americké legendy, čítající mnoho nesmrtelných, notoricky známých skladeb. Velké finále, kdy na hradbu nad pódiem vystoupili válečníci třímající v rukou vlajky všech zemí, kterých se loňské turné týkalo. Pohled na fanoušky na projekci za pódiem při hitovce Warriors of the World, kdy jedno oko nezůstalo suché, byl velmi dojemným okamžikem. Možná i proto, že název turné The Final Battle měl být skutečným koncem. Před pár dny se však na Facebookovém profilu kapely objevil příspěvek ohlašující sérii koncertů na jaro příštího roku.

Na pódiu rozhodně nebude jen kapela samotná

Kapela oznámila, že příští turné bude větší než kterékoliv předchozí a že se můžeme těšit i na pěvecké sbory, živé vstupy bojujících vikingů a výběr toho nejlepšího, co Manowar kdy nahráli. Dlouholetý baskytarista Joey DeMaio k tomu řekl své: „My všichni po celém světě žijeme momentálně ve velmi náročné době. Ale společně to dokážeme a budeme silnější než kdy jindy! Hudba je nezastavitelná síla, pomáhá nám v těžkých dobách a všechny nás spojuje. A až přijde ten správný čas, zvedneme ruce na znamení vítězství s vámi, nejlepšími fanoušky na světě!“

Manowar prorazili do světa již pár let po svém vzniku

Manowar vznikli již v roce 1980. Jejich tvorba vypráví o rozličných válečných taženích a severské mytologii, a také o síle a majestátnosti metalové muziky. Už první album Battle Hymns bylo velmi úspěšné. Zlom přišel v roce 1988 s deskou Kings of Metal, což je mnohými považováno za jejich nejpovedenější počin. Songy jako Hail and Kill, Heart of Steel nebo Kings of Metal jsou dodnes pravidelnou součástí všech koncertů. Nesmíme opomenout ani o něco mladší album Warriors of the World, jelikož titulní song patří mezi „metalové hymny“, stejně tak další známá skladba Die for Metal.

 

Mezi šťastlivci jsou zatím Německo a Nizozemsko. Dočkáme se i my?

Pro začátek bylo oznámeno několik koncertů v sousedním Německu a jeden v Nizozemsku, kde Manowar několik let nehráli. Stoprocentně budou postupně oznámeny další štace. Doufejme, že se dostane i na Českou republiku, kde mají Manowar silnou základnu svých příznivců. Pokud by se tak nestalo (doufejme, že tomu tak nebude), bude stále možnost zajet si na tuhle americkou legendu k našim západním sousedům. Vstupenky na koncerty zde jdou veřejně do prodeje v pátek 5. června v 10:00 v síti Eventim Germany a Eventim Netherlands. V pondělí již začal předprodej v těchto sítích pro občany těchto zemí.

Prozatím naplánované koncerty:

6. duben 2021 – Zwickau, DE – Stadthalle
8. duben 2021 – Rotterdam, NL – Rotterdam Ahoy
9. duben 2021 – Oberhausen, DE – König Pilsener Arena
10. duben 2021 – Mannheim, DE – SAP Arena
12. duben 2021 – Bremen, DE – ÖVB-Arena
13. duben 2021 – Berlin, DE – Velodrom
16. duben 2021 – Ulm, DE – Ratiopharm Arena
17. duben 2021 – Nürnberg, DE – Arena Nürnberger Versicherung

Text: Mates Šimek, foto: Standa Vybíral, video: YouTube.com