Arakain se vrací na koncertní pódia letním Open Air turné

Arakain, Honza Toužimský

Současná situace, kdy platí omezení ohledně velikosti kulturních akcí, výrazně změnila plány většiny muzikantů na letošní léto. Nejinak je tomu také u Arakainu. Kapela na přelomu května a června představila turné Open Air 2020.

Arakain se chystá hrát i na místech s bohatou koncertní historií

Letošní rok měl být bohatý na festivaly a jejich line-up byl často přímo nabitý hvězdnými jmény. Koronavirová situace a následné nařízení vlády o omezení počtu návštěvníků kulturních akcí ovšem znamenaly zrušení či přesunutí festivalů na rok 2021. Avizovaný limit tisíce osob však již umožňuje pořádání koncertů tuzemských kapel, a tak i Arakain vyjíždí na turné po legendárních i zcela nových místech.
Jak kapela uvedla na svém oficiálním Facebooku, bude to tak trochu návrat ke kořenům: „Těšíme se na vás na celé řadě kultovních letních parketů, menších amfiteátrů nebo na úplně nově vybudovaných letních scénách. Vracíme se tam, kde jsme před více jak 30 lety začínali, a moc se na to těšíme! Vy se zase můžete těšit na průřez nejžádanějších songů z celé diskografie.“

Změna managementu

Na novou sezónu se Arakain také vybaví novým managementem. O booking, propagaci a další záležitosti spojené s technickým chodem kapely se bude starat Barbara Falgeová. Pořadatelé ji mohou kontaktovat na e-mailu b.falgeova@seznam.cz nebo na telefonním čísle +420 724 444 535.

Přijďme přivítat Arakain zpět na pódiu

Ať už na proslulých letních parketech, či na místech nových, všude rádi společně oslavíme návrat Arakainu na pódia a přivítáme lepší koncertní časy. Počet návštěvníků bude splňovat nařízení platná v době konání koncertu. Vstupenky zakoupíte v síti Ticketstream a v lokálních předprodejích.

Termíny turné:

20. 06. Liberec – Warehouse, letní scéna

26. 06. Bílá Třemešná – Štěrbova vila

03. 07. Valašské Meziříčí – Amfiteatr

04. 07. Daskabát – Letní parket

10. 07. Písek – Amfiteátr

16. 07. Vysoké Mýto – Amfiteátr

17. 07. Vlčtejn – Letní parket pod hradem

18. 07. Sušice – Ostrov Santos

24. 07. Hořepník – Letní parket

25. 07. Makov (Klatovy) – Letní parket

09. 08. Praha – Prague Kemp Letňany

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda

Author