Walda Gang a Trautenberk rozparádili Rychtáře v Hlinsku

Walda Gang

Za krásného sobotního odpoledne se poslední červencový víkend uskutečnil koncert Trautenberku a Walda Gangu v areálu pivovaru Rychtář v Hlinsku. A Rocksound samozřejmě nemohl chybět.

Razz pěkně rozehřáli fanoušky

Po mém příjezdu do Hlineckého pivovaru se areál pomalu, ale jistě začal zaplňovat fanoušky. Ti většinou měli na sobě trika Walda Gangu a Trautenberku, ani při náhodném setkání ve městě tak nebylo nejmenších pochyb, kam se chystají. Okolo osmnácté hodiny otevřela koncertní večer rocková kapela Razz. Jejich vystoupení bylo energické a pěkně rozehřáli fanoušky před hlavními hvězdami.

Koncerty Walda Gangu jsou vždy dobrá zábava

Areál se již zcela zaplnil a fanoušci čekali na první hvězdu večera. Vystoupení Walda Gangu bylo už od samého začátku dobrá párty, jak jsme od této bandy zvyklí. Kapela hrála známé fláky jako Čert ví, Asi se mi stejská, Na jednu noc, Hudsonské šífy, Pověste ho vejš či „harlejovský“ Svařák. Při vystoupení šlehaly plameny a v prvních liniích bylo dosti teplo. Přišla na řadu i mlha, a také konfety, které lítaly do davu. To však nebylo po stránce efektů všechno – dělo s dýmem zručně obsluhoval Atom. Ve zkratce – koncert Walda Gangu byl nad očekávání výborný a fanoušci se skvěle bavili.

Dobře naložení Trautenberk zahráli i novou píseň

Po přestavbě aparatury vyhlíželi svou oblíbenou kapelu ti z fanoušků, kteří přišli oblečení v tričkách Trautenberk. Okolo půl desáte večerní se dočkali – Trautenberk rozjel svůj tanz metal songem Kubamelehubou. Horst, jak je jeho zvykem, řádí na pódiu a komunikuje s fanoušky – blbnout ostatně i další členové kapely a je na nich vidět, že si koncert užívají. Při jedné z bláznivin navléknou bubeníka do popruhů, na hlavu mu dají helmu a brýle s jedním sklem, a pod krk polštář. Všechny efekty by však byly málo, kdyby nebylo to hlavní: pořádná muzika. Zazněly známé písně jako Netáhlo, Pan Pilous či Potužník Senior, zhruba v půlce vystoupení zahrála kapela nový song s názvem Jelito. Slavomír Prasopes předvedl sólo na vidle, které taktéž nemohlo chybět. Fanoušci se skvěle bavili a došlo i na známou Wall of Death. Dav si vyžádal ještě dva přídavky, a tak došlo na skladby Selka a Himlhergotdonrvetr. Na konci písně se Trautenberk loučili s fanoušky za bouřlivého aplausu.

Text: Sylva Kaplanová, Petr Klepetko, foto: Petr Klepetko