V Praze zahoří oheň: Parkway Drive přidali koncert v Česku

Parkway Drive

Je to více než rok, kdy se u nás naposledy ukázala metalcoreová kapela Parkway Drive. Tito Australané v čele se zpěvákem Winstonem McCallem si nyní naplánovali turné po Evropě. Mezi nově potvrzenými termíny je také koncert u nás.

Znovu na známém místě

Loni v listopadu skupina ohlásila dokumentární film Viva the Underdogs, který se následně rozhodla podpořit světovým turné. V soupisce zastávek pro Evropu byl však koncert u nás potvrzen teprve nedávno. Po téměř dvou letech se Parkway Drive tedy znovu vrací do Fora Karlín, kde svou show rozpálí 12. dubna příštího roku. Na pomoc si s sebou berou hostující Američany Hatebreed a exotické Crystal Lake z Japonska. Koncert si vzala na starost agentura Octopus Promotion a lístky se dají sehnat přes síť Ticketmaster za cenu 1190 Kč.

Show plná pyrotechniky, světel a skvělé pěvecké výkony

Parkway Drive si v poslední době vysloužili pověst jedné z předních kapel metalcoreového žánru, a není se čemu divit. Každý jejich koncert je originální, nezapomenutelný a je jednou z předních koncertních událostí roku v dané zemi. Aspoň tak na něj vždy pamatují fanoušci, kteří živá vystoupení australské party v minulosti navštívili. Mezi jejich přednosti patří show plná pyrotechniky, světel a skvělé pěvecké výkony.

Od protinožců do světa

Parkway Drive fungují od roku 2003 a vznikli v australském městě Byron Bay. Skupina se pojmenovala podle názvu ulice The Parkway House, odkud většina členů pochází. Za léta svého působení vydali celkem šest studiových alb a vydobyli si přední místo na metalcoreové scéně. V jejich čele stojí zpěvák Winston McCall, který je i přes svůj „drsňácký“ vzhled známý svým příjemným vystupováním. Tyto Australany proslavily skladby jako Shadow Boxing, Karma, Vice Grip nebo The Void.

Text: Šárka Vlachová, foto: archiv kapely, video: YouTube.com

Author