Ze žatecké půdy vyroste jako chmel nový festival NaFest

Tomáš Hrbáček, Harlej

V polovině srpna vznikne v Žatci nový festival NaFest, kde mimo jiné oslaví svou pětadvacítku kapela Harlej. V době (po)koronavirové, kdy je pořádání kulturních akcí ještě více riskantní než jindy, je třeba ocenit odvahu organizátorů, kteří i přes nepříznivou situaci zakládají novou akci, od níž si slibují každoroční konání.

Hodně punku, rock i metal

Žatecké Letní kino tak bude letos 15. srpna od 14:00 svědkem vystoupení sedmi kapel známých či méně známých jmen. Zahraje poppunková kapela se sexy názvem Hot Pants, místní crossoverová partička ladící svým názvem Najust k názvu festu samotného, pankáči Falešný obvinění, Štěpán Soukup známý dříve z kapely ZakázanÝovoce, metaloví Hand Grenade a nejen názvem blázniví Loco Loco.

Harlej mají k severu Čech silný vztah

Hlavní hvězdou festivalu budou Harlej, kteří v rámci oslav 25 let existence kapely zahrají plnohodnotný koncertní set se všemi zásadními hity, jež nasbírali po celou svou kariéru. „K severu Čech máme silné vazby. Původní zpěvák Harleje Vláďa Šafránek pocházel z Mostu a ze Žatce je hodně našich kamarádů. Nejen proto jsme rádi, že se do Žatce můžeme po pěti letech vrátit a s plnou parádou oslavit naše letošní výročí i tam,“ uvedl kytarista Tonda Rauer.

Rockoví posluchači v Žatci a okolí si podobnou akci zaslouží

„Zdálo se nám, že takový festival dlouhodobě v Žatci chybí a že si rockoví posluchači v Žatci a okolí, obzvláště v letošním ne příliš šťastném roce, podobnou akci zaslouží. A protože jsme rodilí Žatečáci, rozhodli jsme se s kamarádem Kubou Grežem uspořádat NaFest,“ vypráví jeden z pořadatelů Jiří Hričoviny. „Uvítáme každého, kdo se chce v létě při muzice pobavit a odreagovat, a uděláme všechno proto, abychom zajistili co největší pohodu všem lidem, kteří do Letního kina v Žatci zavítají. Chceme, aby návštěvníci byli spokojeni a spolu s námi se těšili na další ročníky,“ shrnuli oba pořadatelé.

A že se pořadatelé budou opravdu snažit: čeká vás téměř desetihodinový program, příjemné prostředí s dostatečnou kapacitou občerstvení, ale především spousta dobré rockové, punkové a metalové muziky. Vstupenky jsou stále k dostání v předprodejní síti Tickestream či pak na místě v den konání akce.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda