Epica předává „klíč“ k albu Omega

Epica, Simone Simons

Čekání je konec!“ Těmi slovy oznámila svým fanouškům na sociálních médiích nizozemská kapela Epica vydání svého osmého alba Omega. Společně s albem zároveň vyšel nový videoklip.

Magický název Omega

Osmé album Omega této symfonic metalové formace vyšlo před několika dny pod vydavatelstvím Nuclear Blast, pod jehož křídly vydává Epica svou hudbu již několik let. Jde o první studiové album kapely za posledních pět let a po stránce tématu se přesuneme do budoucnosti. Lidstvo se na albu potýká s dopadem technologií a chování budoucích generací je tak zcela odlišné od toho dnešního.

Toto sci-fi universum přineslo dvanáct nových skladeb s hlavní písní Abyss of Time. Na albu se objevili také hosté – zpěvačka Vicky Psarakis z The Agonist a zpěvák Zaher Zorgati z Myrath. Bonusová část dokonce obsahuje akustické verze některých písní.

 

Univerzální klíč

Pátou skladbou, která si vysloužila i vlastní videoklip, je The Skeleton Key. Epica na jeho vizuální stránce spolupracovala s polskou partou Grupa 13, která svou režií dala vzniknout několika videoklipům kapel tak rozdílných jako následující výčet: Amaranthe, Behemoth, Kreator. Temnou atmosféru klipu podtrhují jednotliví členové skupiny vystupující v netradičních kostýmech. Zpěvačka Simone Simons přestavila videoklip takto: „Vítejte v mnohavrstvém snovém světě Skeleton Key! Nezapomeňte si přinést svůj originální univerzální klíč. Doufám, že vás tato píseň bude provázet, dokud se znovu neuvidíme!“

 

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda, video: YouTube