Škwor na turné: Věhlas aktuální desky šířili i v Brně v Anthroposu

Škwor, Petr Hrdlička

Další zastávkou na koncertní šňůře k aktuálnímu albu Tváře smutnejch hrdinů kapely Škwor se stal brněnský Anthropos. Termín koncertu přidaného do původně plánovaného turné byl venku jen měsíc, přesto si do areálu našel cestu slušný počet diváků.

Nebe drželo nad Brnem ochrannou ruku

Kdo nedorazil kvůli avizovanému zhoršení počasí, prohloupil – i když cestou do Brna zahrozily hromy a blesky, na místě bylo sucho. Koncertní večer musel z důvodu dodržení nočního klidu končit ve 22 hodin, proto první kapela začala hrát již v 17:45 hod. Škwor si tentokrát přivezl předkapely Madam Royal a Nanday.

Škwor prezentuje nové i starší skladby

Po osmé hodině večerní vypukl tolik očekávaný hlavní program – koncert skupiny Škwor. Parta kolem Petra Hrdličky nezůstala své pověsti nic dlužná a předvedla davu fanoušků přesně to, co chtěli: energickou rockovou show. Na řadu přišlo pětadvacet songů, starší hity i úplné novinky z aktuální desky Tváře smutnejch hrdinů. Koncert začal prvním singlem Už je to tak dávno, dále mohu namátkově zmínit skladby jako Vyvolenej, Nejistá přítomnost či ta, která dala novému albu název – Tváře smutnejch hrdinů. Diváci se dočkali i dvou přídavků, kde zazněla velmi oblíbená píseň Síla starejch vín. Spokojení fanoušci pak kolem dvaadvacáté hodiny vyrazili do víru brněnského nočního života – ne každému se ještě chtělo domů.

Přijďte se přesvědčit na vlastní uši

Pokud chcete přesně vědět, co můžeme letos na vystoupení Škworu slyšet za songy, musíte sami navštívit některý z jejich koncertů. Možnost budete mít například již tento víkend na Malé Skále na festivalu Live Léto 2021, kde jako host vystoupí se svou Drum show Šimon Mikez. Dále na konci měsíce v Pardubicích na závodišti či v polovině srpna ve známém areálu Ledárny Braník v Praze.

Text: Honza Švanda, Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda