Underground Forever Fest hostil premiéru nových kapel, záda jim kryl Hypnos

Hypnos

Underground Forever Fest 2021 se konal opět v malebné vesničce Načeratice pár kilometrů od Znojma. Vzhledem ke geografické blízkosti a oblibě i menších akcí (se jmény o to zajímavějšími) zde nemohl chybět fotoreportér Standa Vybíral.

Vyšší návštěvnost než dříve

Pořadatelé při propagaci nenechali nic náhodě, což bylo dobře, protože dorazilo mnohem více diváků než při předchozím ročníku. Byla zde vidět spolupráce a nadšení všech pořadatelů – mimo jiné vlastními silami postavili nádhernou stage. Počasí přálo, a až na malou přeháňku na začátku se celá akce obešla bez deště.

Sorrow otevřeli festival

Jako první v pořadí vystoupila kapela Sorrow, která měla za mírného deště těžký úkol dostat fanoušky do kotle. Nakonec se ale počasí uklidnilo a před pódiem se to za zvuku kytar začalo plnit.

Znojemská punková legenda

Kapelou se zvučným jménem a delší historií je znojemská punková legenda T.D.O., se kterou hraje na kytaru i zpěvák kapely X-Core Ozyx. Jejich písničky fanoušci dobře znali, takže bylo o zábavu postaráno.

Genothype to do nás sypali „silou atomu“

Genothype mísí progresivní směřování, hardcore a groove metal. Když BigBoss z Root dělal song o sedmi jezdcích, jsem si jistý, že tohle jsou čtyři z nich! Dál už si jen pamatuji že byl konec… Genothype to prostě do nás sypali „silou atomu“! Jak po hudební, tak po vizuální stránce si udrželi nejen mou pozornost po celou dobu vystoupení.

Hypnos je dnes již kultovní kapelou

Tahounem festivalu byla bez debat dnes již kultovní kapela Hypnos, kterou založili už v roce 1999 Pegas a Bruno, bývalí členové skupiny Krabathor. Na pódium dorazili i jejich tradiční maskoti s dlouhými zobáky a show mohla začít. Toto vystoupení zkušených muzikantů nemělo žádnou chybičku.

Nové kapely na scéně

Během načeratického festivalového večera bylo možno poznat některé kapely, které rozhodně stojí za povšimnutí. Zcela noví byli Tortured Messiah, mladíci z Brna, kteří chystají první demo nahrávku a tento koncert byl jejich prvním. Z Českých Budějovic přijelo uskupení s názvem Macheta, které se věnuje modernímu metalu. Zahráli si například po boku Pro-Pain, což už v metalovém světě něco znamená. Noví jsou naopak Rat Royalty ze Znojma, kteří mají „v popisu práce“ mix zajímavých stylů: melodický death metal devadesátkového střihu, moderní black metal/black’n’roll. Tento koncert byl také jejich premiérovým.

Do budoucna se v Načeraticích plánuje další ročník, který se uskuteční opět v červenci.
Text: Standa Vybíral, Sylva Kaplanová, foto: Standa Vybíral