Morava Moravě: benefiční koncert kapel Futurum a Limetall

Limetall

Na konci července proběhl benefiční koncert Morava Moravě na podporu obcí zasažených nedávným tornádem. Koncert se konal pod záštitou primátorky Brna JUDr. Markéty Vaňkové a vystoupily na něm skupiny Futurum a Limetall.

Limetall: energický výkon hnaný fanoušky

Dějištěm koncertu se stal Biskupský dvůr v Brně pod Petrovem. Jako první zahrála kapela Limetall, která podala svůj obvyklý energický výkon, hnána a podporována nadšeným rockovým davem.

Futurum s novým kytaristou

Moderátor pak krátce vystoupil s looperem, než proběhla přestavba pódia a bylo vše připraveno pro koncert kapely Futurum. Zde proběhla změna na postu kytaristyMiloše Morávka vystřídal v obsazení kapely Jarek Malý. Kapela odvedla perfektní výkon jako vždy, závěr koncertu patřil ikonické skladbě Zdroj, která nesmí chybět na žádném koncertě, kde hraje klávesová legenda Roman Dragoun, ať už s kteroukoli z kapel, ve kterých působí.

Finanční dar pro S – centrum

Koncert samozřejmě splnil i svůj charitativní rozměr. V rámci něj byl předán finanční dar 50.000 Kč S – centru Hodonín, které se stará o seniory. Centrum bylo poškozeno tornádem a muselo své obyvatele evakuovat.

Text: Miloš Hlaváček, Sylva Kaplanová, foto: Miloš Hlaváček