Onkofest v Břestku představí moravské i slovenské kapely

Loretta

Již tuto sobotu 21. srpna se v Břestku v okrese Uherské Hradiště koná Onkofest 2021. Tento jednodenní charitativní festival bude zajímavou přehlídkou regionálních, téměř regionálních i o něco vzdálenějších kapel.

Stálice českých a moravských festivalů

Dvě současná nejznámější jména v line-upu jsou bezesporu Forrest Jump a Loretta. Druhá jmenovaná, brněnská kapela v dámském obsazení, se před pár lety rozhodla obnovit svou existenci, a od té doby pilně koncertuje po větších i menších bigbítových akcích a festivalech prakticky po celé republice. No a Forrest Jump (Bučovice/Luhačovice), jimž nejsou cizí ještě tvrdší tóny, míchají svou crossoverovou směs také na stále větších pódiích tuzemských festivalů a rockových akcí, a získávají si více a více fanoušků.

Hosté z druhé strany česko-slovenské hranice

Žánrově aspoň trochu spřízněni je s nimi také dnes už prakticky regionální legenda Chaos In Head (Uh. Brod), i když crossoveru se meze nekladou. Z druhé strany česko-slovenské hranice přijede heavymetalová legenda Makar Čudra. Taktéž ze Slovenska a taktéž metalová bude Janesession. Daleko to nebude mít ani otrokovická melodic metalová Imortela, a ještě blíže to budou mít heavy-rockoví Had z Jarošova, který všichni rockeři dobře znají díky pivovaru.

Pro dobrou věc

Akce má charitativní účel – její výtěžek bude předán onkologickému oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně jako poděkování za péči. Vstupenky můžete zakoupit v předprodejní síti smsticket.cz, dále budou pak také k dispozici na místě.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda

Author