Kabát pokračuje v letním turné po republice: To bude Cirkus

Pepa Vojtek, Kabát

Kapela Kabát připravila pro letošek originální turné – vystupuje v cirkusovém stanu. Turné Cirkus Kabát je celé koncipováno skutečně v duchu tohoto druhu umění a v prostorách, ve kterých obvykle spíše létají artisté vzduchem. Tady však budou létat vzduchem hity, kterých Kabát za svou kariéru nastřádal nepočítaně.

Když se nedá do hal, postavíme si stan

Halové turné Kabátu bylo dvakrát odloženo – za neustále se měnících podmínek pro konání koncertů, respektive v době úplného zákazu konání kulturních akcí ho nebylo možné uskutečnit. Proto byla kapela nucena pro letošní léto improvizovat. Nepříjemnou situaci však jednoznačně obrátili ve svůj prospěch. Výsledek je víc než zajímavý – Cirkus Kabát. Opravdu – skupina totiž zahraje v cirkusovém šapitó. Stan má pochopitelně menší kapacitu než haly, které jsou zamýšleny až na příští rok na podzim, ale kontakt kapely a publika může být aspoň o něco bližší. Pozor ovšem na dostupnost lístků – omezená kapacita znamená také rychlejší vyprodání, je vhodné zakoupit je co nejdříve.

Cirkus bude – i v Jihlavě, Třebíči, Pardubicích

Letošní letní turné Kabátu pokračuje až do září napříč republikou. Koncertní program je opravdový „cirkus“, od typického intra až po Pepu Vojtka oblečeného jako principála. Naše redakce navštívila již začátkem srpna jejich koncert v Olomouci, kde Kabát postavil stan ve FunParku Šantovka, a pro velký úspěch se chystáme také například do Třebíče 26. 8. a Pardubic 28. 8. Těšíme se na klasické „kabátí“ hity, kterými je tento program přímo nabitý. Pojďte i vy využít letošního turné k tomu, abyste viděli a slyšeli svou oblíbenou kapelu v neobvyklém prostředí a poznali ji třeba zase trochu z jiné stránky.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda