NaFest: Žatcem zněl metal, punkové tóny i rap

The Sw!tch / foto: Petr Hanč

V sobotu 21. srpna se v „hlavním městě chmele“ Žatci uskutečnil druhý ročník festivalu NaFest. Se svým objektivem byl stejně jako loni přítomen reportér Petr Hanč.

Loňský odvážný začátek, letošní neméně odvážné pokračování

Loňský první ročník, uspořádaný v situaci, kdy nikdo nevěděl, která akce se kdy ruší, hostil kapely jako Najust, Hot Pants, Falešný Obvinění, Štěpán Soukup, Loco Loco, Hand Grenade a jako headliner vystoupili Harlej. Letos se line-up samozřejmě obměnil, ale někteří si to zopakovali. Pojďme se podívat, jak to probíhalo.

zakázanÝovoce Nikdy nezapomene

Vše začalo pár minut před půl třetí vystoupením dua PJ & Poemistix Beats. Během několika jejich rapovaných písní se na stage připravila známá punk-rocková banda zakázanÝovoce. Kapela s sebou přivezla songy z nového alba Svět se změnil, které vyšlo loni v listopadu, ale kvůli protikoronavirovým opatřením se CD nestačilo ještě pořádně propagovat. Došlo samozřejmě i na staré známe hity jako Pornostár, Město andělů, Vem si mě, Nech mě odejít, Díky Vám! nebo Nikdy nezapomenem.

Hand Grenade již mají na festivalech jméno

Jako další, stejně jako loni, snad i ve stejný čas, vlítla na stage pop-punková banda z Kadaně Hot Pants. Ti to rozjeli svými songy jako Kama(sútra)rád, Cigarety & alkohol nebo Detox. A po šesté hodině už na pódiu stála další kapela z loňského ročníku – Hand Grenade. Kapela, která vystupuje na festivalech největších českých měřítek jako Masters of Rock nebo letošní Rock Castle. Hand Grenade odehráli pořádný metalový set se songy jako Fénix, Klec nebo poslední singl V srdci.

The Sw!tch: skvělá crossoverová náhrada

Tuto metalovou nálož vystřídala kapela The.Sw!tch, která několik dní před festivalem potvrdila účast namísto původně avizované bandy Kurtizány z 25. avenue – ta bohužel musela svou účast na festivalu zrušit. Ale musíme uznat, že to byla velmi dobrá náhrada, která dokázala fanoušky řádně zvednout, když rozjela svůj crossover. Za čtvrt století, co kapela funguje, vystupovala na řadě festivalů a sdílela pódium s hvězdami jako Korn, Disturbed, Skindred nebo Anthrax.

Marpo & TroubleGang přitáhli diváky

Po nich už se stage připravila na headlinera festivalu Marpo & TroubleGang, kde fanoušků pod pódiem oproti předchozím hodinám znatelně přibylo. Doufáme, že příští rok se návštěvnost celého festivalu ještě zvýší – pořadatelé by si to zasloužili, neboť festival opravdu připravují od srdce. A doufáme také, že i my opět budeme moci být u toho.

Text a foto: Petr Hanč

Author