Horkýže Slíže i Gaia Mesiah: Ledárny Braník žijí rockovou muzikou

Gaia Mesiah / foto: Petr Hanč

Třetí srpnový týden se v Ledárnách Braník opět náležitě řádilo. Open air prostory vedle historické budovy Branických ledáren má letos „v moci“ tým Lucerna Music Baru, který sem zve jedno známé jméno za druhým. Dění v areálu sledoval svým objektivem náš fotoreportér Petr Hanč.

Horkýže Slíže vyprodali Ledárny

Ve středu 18. srpna koncertovala v Praze banda ze sousedního Slovenska, z Nitry – Horkýže Slíže. Vyprodaný koncert začal scénkou z televizního zpravodajství, kdy moderátory představovala nafukovací panna a nafukovací panák, a jako redaktor byl zpěvák Horkýžů Slížů Kuko, který uváděl začátek koncertu. Fanouškům kapela nabídla ty největší hity – a taky že si je návštěvníci pořádně užili! Vytancovali se například na pecky: Malá Žužu, Silný refrén, A ja sprostá, Mám v p… na lehátku, L&G Song, Atómový kryt, Motorkářská, Nazdar!!!, Maštaľ a další. Kuko a jeho banda parádně komunikovali s fanoušky, a ti jim to vraceli obrovskými ovacemi. Kapela příští rok v listopadu oslaví třicet let existence, tak se necháme překvapit, co pro fanoušky připraví.

Gaia Mesiah v Praze strhla fanoušky až do tranzu

Ve čtvrtek 19. srpna v areálu Lucerna Music Bar Open Air koncertovala energická banda Gaia Mesiah. I když nebylo vyprodáno, kapela hrála, jako kdyby bylo. Výborný zpěv charismatické Marky Rybin, skvělé kytarové riffy Kateřiny Pelíškové alias Santa Morelly, úderné bicí Mishy M a rytmická basová kytara Joshe Stewarta – to všechno dohromady tvořilo energii, která fanoušky pořádně rozjela. Jako výpomoc a dnes již tradičního hosta si s sebou kapela přivezla bývalého člena Romana Lomtadze, který okořenil některé písně úžasnou hrou na perkuse. Nemohly chybět pecky jako Alpha Female, Gaia Mesiah, Ocean, Maňana, San Perdo, Království a další. Je vidět, že v kapele koluje ta správná chemie a koncert měl opravdu šťávu.

Text a foto: Petr Hanč