Forrest Jump vydávají dnes nový videosingl Rozcestí

Forrest Jump / foto: Jirka Wasserbauer

Crossoveroví Forrest Jump právě teď vypouštějí singl Rozcestí s propracovaným klipem. Jedná se o jejich nejnáročnější videodílo, jehož režijně se ujal opět dlouholetý spolupracovník kapely s přezdívkou Cyberolas. Tentokrát si členové kapely vyzkoušeli herecké role, a došlo i na zajímavé hosty.

Spousta šikovných lidí kolem nás tvoří nádherné věci

Klip nese symbolicky a mnohoznačný název Rozcestí, který si každý z nás může interpretovat podle svého. Přitom chybělo málo, a píseň se mohla jmenovat úplně jinak. „Původní název zněl Jak nikdy může to být. Z představy o genialitě názvu mě vyvedl nejdřív Honza Toužimský jako producent desky, a hned poté i kluci z kapely. Tolik kroutících se hlav a protočených panenek jsem dlouho neviděl,“ přihodí humornou historku textař a zpěvák Pepa Michálek. „Song je o tom, že je kolem nás spousta šikovných lidí, kteří tvoří nádherné věci. Bavím se nejen o muzice, ale i o literatuře, filmu nebo výtvarném umění. A je v pořádku na sebe tyhle věci nechat působit. Svou cestu si ale musíme každý najít sám,“ ví Michálek.

Remake slavných filmových scén

Klip má na svědomí opět Cyberolas, který popsal, jak video vznikalo: „Tentokrát jsme nepracovali s příběhem. Vzali jsme ikonické záběry z filmové historie a začali je napodobovat pomocí podstatně levnějších prostředků… a pod rukama začal růst klip s obrovským potenciálem. Prakticky v půli  realizace jsem si říkal, že už to skoro stačí a dá se na to skvěle koukat, ale nám to bylo pořád málo a točilo se dál. Mezi slavné filmové odkazy se dostala i Cesta do pravěku, kde jsme použili originálního stegosaura. Po shlédnutí těchto prací nám dala paní Ludmila Zemanová (dcera Karla Zemana) výjimku z autorských práv se slovy, že se takhle už dlouho nenasmála.“

Počáteční nervozita i respekt k režisérovi

Členům kapely se nejdřív moc nechtělo do hraní jednotlivých postav klipu, ale pak se dali přemluvit. Kytarista Míra Kosa přiznává: „Jelikož jsem herec jak poleno, nejlíp se mi natáčely scény, ve kterých jsem nehrál (smích). Ale teď vážně – klobouk dolů před panem rejžou, tu jeho trpělivost fakt obdivuju.“ To bubeník Ladislav Jandrt to pojal daleko víc pohodově: „Pan Cyberolas byl ze mě nervózní, protože jsem prý neustále utíkal ze záběru. Naštěstí jsme našli fajn lavičku, kde jsem si mohl v klidu sednout a dát si čokoládu. Pak už mě to nebavilo, tak jsem šel domů.“ Basák Marek Loučka trochu odhalil pozadí natáčení: „Cyberolas je známý svým perfekcionismem a citem pro detail. Jelikož je to čtvrté video, které jsme společně tvořili, myslel jsem, že mě nemůže ničím překvapit. Opak je pravdou,“ (smích). „Průběh bývá většinou identický – Cyberolas velí a my děláme, co říká, aniž bychom měli sebemenší představu o výsledku. Ten ale pokaždé předčí naše očekávání, takže má jako režisér naši neomezenou důvěru,“ dodává. Svou premiéru v hraném klipu zažil nejmladší člen kapely, kytarista Nikolas Cejnek. „Myslel jsem si, že to bude sranda, stoupnout si před kameru a zahrát si známé scény z různých filmů. Ale pan režisér mě hned při prvním natáčení vyvedl z míry. Propocených triček bylo více než na našich koncertech. Ale myslím si, že výsledek stojí za to. Smekám před panem režisérem.“

Nadšení z hostů

Herci jsou maskováni tak, že je těžké rozeznat, kdo je kdo, ale zcela jasně k poznání jsou v klipu dva hosté: Poly z kapely Insania a Desed z Dark Gamballe. „Pro mě oba kluci představují naprostou originalitu v textování a v písni Rozcestí je vlastně oba cituju,“ vypráví frontman Forrest Jump Pepa Michálek. „Jsem hrozně rád, že Poly i Desed v klipu zahostovali, a hodně si toho vážím. Chovám velký respekt k tvorbě jich samotných i k tvorbě souborů, kterých jsou součástí. V songu Rozcestí o tom zpívám, a zároveň také o tom, že si jdeme svou vlastní cestou,“ dodává. V klipu hostuje dokonce i sám režisér Cyberolas, nemalou měrou potom přispěly také dámy Michaela Bartoníková, Kristýna Skořepová nebo Daniela Rutarová. A celé natáčení by se rozhodně neobešlo bez maskérek Lenky Poláškové a Lucie Kopecké.

 

S novým singlem vzhůru na turné

Forrest Jump navíc vyjedou už v pátek 15. října na turné Tváří v tvář tour 2021. Šňůra obsáhne do konce listopadu osm zastávek v Čechách i na Moravě. V setlistu samozřejmě nebude chybět ani novinka Rozcestí. Součástí turné bude kapela #Černá.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Jirka Wasserbauer, video: YouTube.com

Author