Rock Castle 2022: Pořadatelé uveřejňují první vlaštovky a odtajňují headlinera

Tobias Sammet, Avantasia / foto: Honza Švanda

První ročník festivalu Rock Castle v Moravském Krumlově byl nabitý velkými jmény jako Sabaton, Korpiklaani, Udo Dirkschneider a mnoho dalších. A co si pro fanoušky přichystali pořadatelé z agentury Pragokoncert na příští rok?

Areál ožije za rok zas

Jen měsíc poté, co samotný festival v centru Moravského Krumlova v srpnu letošního roku úspěšně proběhl, si pořadatelé přichystali pro fanoušky šťavnaté překvapení ve formě stanoveného data pro příští ročník a oznámení jmen kapel. Zámecký areál tak bude znovu hostit skvělou festivalovou atmosféru. Druhý ročník bude stejně jako letošní třídenní a uskuteční se ve dnech 18.-20. 8. 2022.

Velká jména z Německa, Ruska i Řecka

Pomyslný los na pozici hlavního headlinera nepadl na nikoho jiného než na legendární německý projekt Avantasia v čele se zpěvákem Tobiasem Sammetem. Na Avantasii za zhruba dvacet let její existence spolupracovali známí hudebníci a umělci jako Amanda Sommerville, Michael Kiske, Jørn Lande či Sascha Paeth. Projekt proslavily skladby jako Lost In Space, Dying for an Angel či novější Moonglow.

Vedle hlavního headlinera se můžeme těšit na jejich krajany Guano Apes se zpěvačkou Sandrou Nasic a ruskou Arkonu s divokou Mashou v čele. Vystoupí také Septicflesh, kteří přislíbili návrat po zrušené letošní účasti. Své účinkování potvrdily také kapely Krisiun, Amalgama, Rhemorha a Never Opened Door.

Jedno z posledních oznámených jmen na soupisce festivalu je Eric Martin. V posledních letech jsme ho mohli vidět v projektu Tobiase Sammeta Avantasia, ve kterém bude účinkovat i v Moravském Krumlově. Mimoto vystoupí na festivalu i se svým sólovým projektem, kdy ho doprovodí spoluhráč na kytaru Oliver Hartmann. Zajisté se můžeme těšit i na hity z éry v kapele Mr. Big.

První emise

Vedle očekávaných prvních uveřejněných jmen pouštějí pořadatelé do prodeje také první emisi lístků. Lístek na festival se prodává za cenu 1690 Kč, parkování od 400 Kč/auto a stanování od 325 Kč/osoba v závislosti na výběru kempu. Vstupenky je možné pořídit prostřednictvím festivalového webu nebo na stránkách Masters of Rock.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda