The Rasmus chtějí do Eurovize a přinášejí nový singl

The Rasmus / foto: Venla Shalin, poskytnuto The Rasmus

Alternativně-rocková parta The Rasmus, jež se řadí k nejúspěšnějším finským projektům, přináší hned několik novinek, jimiž zajisté potěší nejen uši svých fanoušků. Mezi nimi je nová skladba a výběr pro účast v mezinárodní soutěži.

Výběr do legendární soutěže

Kapela v čele se zpěvákem Laurim Ylönenem nedávno oznámila prostřednictvím své facebookové stránky, že se chce zúčastnit výběru do legendární soutěže Eurovize, kde by reprezentovala rodné Finsko ve finále. Aby se The Rasmus mohli výběru zúčastnit, zveřejňují zároveň nový singl, jenž nese jméno Jezebel a vychází 17. ledna pod hlavičkou Playground Music.

Jezebel je věnována ženám

Nový singl má spolu s nimi na svědomí skladatel a producent Desmond Child, který s kapelou spolupracoval v minulosti na jejich studiovém albu Black Roses. Skladba Jezebel je věnována všem silným ženám, jež se berou takové, jaké ve skutečnosti jsou, ať už po duševní nebo tělesné stránce. Desmond Child stojí za spoustou velkých rockových hitů takových skupin jako Kiss, Bon Jovi, Alice Cooper nebo Aerosmith. Zpěvák Lauri Ylönen o spolupráci hovoří takto: „Bylo úžasné znovu pracovat s Desmondem. On opravdu ví, jak dát dohromady hit. Jezebel je o dívce, která si bere, co chce, aniž by se ptala.“

Změna na postu kytaristy

Vedle nového singlu se kapela vyjádřila také ke změně na postu kytaristy. Zakládající člen Pauli Rantasalmi odchází a jeho prázdnou pozici obsazuje kytaristka Emili „Emppu“ Suhonen. Zbytek kapely poznamenává a zdůrazňuje, že odchod Pauliho byl v dobrém.
Emili začala s hrou na kytaru v pěti letech, ve třinácti už vydala album s kapelou Tiktak, která se stala jednou z nejslibnějších rockových kapel na počátku 21. století. Vedle této kapely působila také ve skupinách Dame, Alevala a Mira Luoti.

Světové turné se zastávkou u nás

V současné době se The Rasmus připravují na světové turné, jež má odstartovat na podzim tohoto roku v Hamburku. S novými, ale i staršími skladbami skupina zavítá také k nám do pražského Fora Karlín. Velký koncert si na starost vzala agentura Live Nation a odehraje se 15. října 2022.

Text: Šárka Vlachová, foto: Venla Shalin, poskytnuto The Rasmus, video: YouTube.com