Debustrol s Hypnosem se vyřádili ve Futuru

Debustrol, Martin Kolinss / foto: Petr Hanč

V polovině února se v pražském klubu Futurum uskutečnil koncert české thrashmetalové legendy Debustrol. Ti jsou v současnosti na turné, jež pokrývá celou republiku. Sekundovali jim Hypnos, kteří přivezli novou desku.

Hypnos konečně hraje novou tvorbu naživo

Celý večer odstartovala deathmetalová čtveřice Hypnos v čele s Bronislavem „Brunem“ Kovaříkem. Kapela založená v roce 1999 bývalými členy formace Krabathor vydala během covidové pauzy album s názvem The Blackcrow a nyní ho představuje i naživo.

Debustrol zařadil známé skladby i novinku

Pak už ovšem došlo na hvězdu večera. „Tak se všichni us*rte, je tady DEBUSTROL!“ Jak jinak by měl Martin Kolinss přivítat fanoušky? Rozjel se pořádný thrashmetalový masakr v podání „českých Slayer“. V setlistu se dobře vyjímaly pecky Nasrat Vám Všem, Vyznání smrti, Vyhlazení, Všichni chcípnou, Umučená, Protest či Masoterian, kde klasicky nechyběla motorová pila. Došlo i na novinku Totalitní řád, k níž Debustrol natočil videoklip, ve kterém si hlavní roli střihnul Martin Dejdar.

Debustrol neuhnul

Fanoušci si obě kapely užívali naplno a byl to pořádný metalový večírek. Debustrolu se nedá upřít, že za všechna ta desetiletí své existence neuhnul a dělá i dnes stejně nekompromisní thrash jako vždy.

Text a foto: Petr Hanč

Author