Nervosa a Burning Witches spojí síly na evropském turné

Prika Amaral, Nervosa, foto: Honza Švanda

Během letošního jara a léta bude Evropu křižovat dvojice ryze ženských metalových formací: Nervosa a Burning Witches. U nás se zastaví hned na dva koncerty za sebou.

Zdvojnásobte metal

Dva nadupané metalové večery pod hlavičkou turné Double the Metal Tour 2022 se uskuteční v sobotu 26. března ve zlínském Masters of Rock Café a o den později v pražském klubu Storm. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal a na webu festivalu Masters of Rock.

Nervosa vstupuje do své nové éry

Brazilská Nervosa sestávající se nyní ze čtyř divoženek se už nemohla dočkat, až opět vyrazí brázdit svět a dostávat své fanoušky pořádně do varu vysokorychlostním drtivým thrash metalem. Kapela zkraje minulého roku vydala své čtvrté album Perpetual Chaos a výrazná obměna sestavy se ukázala být tou správnou volbou.
Nervosa tak vstupuje do nové éry a koncerty této oblíbené formace nyní budou zase o něco živější. Prázdná místa kolem dlouholeté kytaristky Priky Amaral zaplnily baskytaristka Mia Wallace (ex-Abbath), zpěvačka Diva Satanica (ex-Outreach), nejmladším členem je bubenice Eleni Nota.

Novou tvorbu jsme již slyšeli, nyní se Burning Witches vracejí

Jak název turné Double the Metal napovídá, bude mít hned dva headlinery – tím druhým je německá heavymetalová pětice Burning Witches. Oproti Nervose je jejich tvorba jemnější a více melodická, stále však máme tu čest s rázným a úderným metalovým komandem.
Také Burning Witches vydaly minulý rok novou desku, která nese název The Witch From the North. Jejich novou tvorbu jsme mohli slyšet na loňské zkrácené verzi festivalu Brutal Assault, a nyní, o pouhých sedm měsíců později, k tomu budeme mít další příležitost.

Sestavu doplní švédští Warfect a System House 33 z Indie

Před dvojicí těchto velkých jmen vás však nejprve thrashově naladí švédské trio Warfect. Tito tři bardi příští rok slaví patnáct let existence kapely. Během svého krátkého setu nažhaví fanoušky průřezem všech svých čtyř dosud vydaných desek. Druhým hostem bude kapela, která k nám přicestuje hodně z daleka, a sice indická groove metalová čtveřice System House 33. Ze všech čtyř aktérů jsou System House 33 služebně nejstarší a své řemeslo ovládají opravdu bravurně.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, videa: YouTube.com

Author