Black metal v Brně: Sezarbil rozbili Melodku

kapela Sezarbil/foto: Petr Dio

Na brněnskou Melodku zamířily v sobotu 2. dubna blackmetalové kapely, a to dokonce s mezinárodní účastí. Asgard a Sezarbil nabídli domácí pohostinství Italům Handful of Hate.

Asgard s mladíky na palubě

První smečku – Asgard – přivedl jejich vůdce Míra Horejsek. Doplňoval ho jeho věrný kamarád Slávus. Od poslední příležitosti, co jsme je viděli, obměnili kapelu, takže jsou v ní kromě nich dvou samí mladí hráči. Svůj set začínali skladbami z nového alba, následoval průřez starší tvorbou – skoro z každého alba něco. Výborně fanoušky naladili a nažhavili, už při jejich produkci se sešlo zhruba sto padesát fanoušků.

Sezarbil: Natáčení videa a „znesvěcení“ CD

Následovalo vystoupení Sezarbil. Při něm zároveň došlo k uvedení nového CD Jizva války na trh a mezi fanoušky – nazvali to „znesvěcením CD“, aby jako blackmetalová kapela náhodou nepoužili křesťanský pojem „křest“. „Znesvěcení“ provedli kluci ze studia Shaark Bzenec. Hudební řádění kapely na pódiu se přítomným líbilo, i když pojem peklo nabyl vzhledem k teplotě v sále realistických rozměrů. Kapela zahrála skladby ze zmíněného nového CD, ale i něco staršího, a také si pozvala na pódium hosta – Morion.

Sluší se též zmínit, že Sezarbil si vystoupení a celkové dění na pódiu nechali profesionálně natočit – záběry budou použity pro připravovaný nový klip kapely.

Handful of Hate: Výborné kytary i show

Po jejich setu bohužel mnoho fanoušků mizelo domů, což neměli dělat – na pódium se chystali Italové Handful of Hate. Výborné kytary, některé skladby vskutku blackmetalové a některé melodické, dobrá show, hecování fanoušků – to všechno byly důvody, proč ti, kdo odešli, prohloupili. Po koncertě se ještě konala afterparty, ale to už jsme mizeli i my, vstříc spánku a brzkému rannímu vstávání.

Zažili jsme něco, co nebývá každý den

Vyzdvihnout lze také zázemí akcekapely měly v zákulisí přichystaný skvělý catering, který byl dílem partnerky bubeníka Sezarbil. Jediné, co by vytkl fotograf a na co si stěžoval i kameramančervená či modrá světla a mlha nedávaly občas příležitost nafotit koncert tak, jak by si člověk přál, zejména při vystoupení hosta, což byl bezesporu zajímavý moment. Každopádně jsme na Melodce zažili něco, co nebývá každý den, a budeme se těšit na další podobná vizuálně i hudebně zajímavá vystoupení.

Text a foto: Petr Dio