Čarodky v Moravském Krumlově byly letos poprvé rockové

kapela Gate Crasher/foto: Standa Vybíral

30. dubna jsme vyrazili do Moravského Krumlova na první ročník čarodějnického rockového festivalu s názvem Čarodky. Doufáme, že tento úvodní ročník bude začátkem nové tradice – mít rockový festival blízko bydliště se vždycky hodí, říká Standa Vybíral, který akci dokumentoval slovem i objektivem.

Odpolední program patřil dětem

Počasí bylo nádherné a akci přálo. Začátek byl stanoven od 14:00, a to se zaměřením na ty nejmladší, kteří zde měli na výběr z různých soutěží a aktivit včetně skákacího nafukovacího hradu. K jejich zábavě pouštěl hudbu známý znojemský DJ Izzy Cooper a ve finále došlo i k upálení slaměné čarodějnice. Akce pro děti a rodiče byla do 17:00 zdarma.

Strideo: očekáváme nový singl a klip

My se ovšem nejvíc těšili na rockovou část dne, kterou odstartovala pop-rocková kapela Strideo z Moravských Bránic. Členové kapely sázejí na vlastní tvorbu a dozvěděli jsme se od nich, že tuto sobotu 7. května budou natáčet klip k zatím ještě nevydanému singlu s názvem Múza, který by měl vyjít někdy v polovině června tohoto roku. Z vystoupení se nám nejvíce líbilo rockovější finále.

Loretta se brzy rozroste

Jako druhá nastoupila legenda Loretta. Jejich vystoupení bylo profesionální a výborné. Kapela nám o sobě také něco sdělila: začátkem května jdou opět do studia, dotočit písničky, které už rozdělaly v zimě. První půlka CD by tak měla být hotová co nevidět a nové songy určitě zazní už na festech v letošní sezóně. Koncertů mají letos tolik, že jejich bubenice, která je jako architektka pracovně velmi vytížená, za sebe dokonce na některé termíny musela najít alternaci, takže Loretta se už od května rozroste. Ale nebojte se, chlapa do kapely tahat nebudou – „však který jiný chlap než náš úžasný manažer se železnýma nervama Alois Šlesinger by s námi taky vydržel!“ – toť jejich slova. Každopádně brzy představí svou novou posilu za bicími na svých webových stránkách loretta.cz.

Forrest Jump i koncertně ustálili novou sestavu

Jako další rozproudili všem přítomným krev v žilách Forrest Jump, na jejichž vystoupení přicestovali fanoušci i z opačné strany naší vlasti. Svůj set zahájili skladbou Rozcestí, hned po ní následovala pecka Uprostřed magnetických polí. Zazněly i další hity jako DNA, Na křídlech nočních můr či Hou, hou, maličká, v závěru pak Šašek a král, Z Pijavic a Maso. Vystoupení bylo perfektní a kluci si v nové sestavě skvěle rozumějí. O kapele bylo hodně řečeno hlavně v naší minulé reportáži z Melodky.

Gate Crasher míří na pódia velkých festivalů

Finále si vzali na starost ostřílení hoši z Gate Crasher. Ti právě dokončují nahrávání tří zbrusu nových singlů, které postupně zazní v živé podobě i v programu letních festivalů. Tyto novinky jsou zároveň prvním signálem, že se zanedlouho můžeme těšit na novou, již šestou řadovou studiovou desku. V playlistu jsme navíc mohli slyšet pecku Nálady, která pochází z poslední řadovky Mrazení, ale kapela ji premiérově do programu zařadila až letos. Na konci května pak Gate Crasher odstartují šňůru letních festivalů na Euro Bike Festu v Pasohlávkách. Tato letní jízda potrvá až do září a Gate Crasher během ní můžeme vidět i na hlavních scénách velkých festivalů jako Masters of Rock ve Vizovicích nebo na RockFestu Dačice.

Díky!

Mohu říci, že tento čarodějnický rockový festival byl dobrým začátkem festivalové sezóny. Příští rok pořadatelé slíbili ještě pestřejší program pro děti a více rockových  kapel. Dále pořadatelé vzkazují dík všem kapelám, cateringu, zvukařům, samozřejmě hlavně všem návštěvníkům akce!

Text a foto: Standa Vybíral