Švédští Imminence: Sobotní večer v metalcoreovém stylu

Imminence/foto: Jakub Smolík

V pražském klubu MeetFactory se představila švédská kapela Imminence spolu se svými předskokany – francouzskými Novelists a švédským triem Port Noir.

Port Noir začínali dříve

Večer odstartovala kapela Port Noir, hrající alternativní rock. Její koncert začal téměř o deset minut dříve než bylo uvedeno v harmonogramu večera a klub nebyl ještě zcela naplněn. Ale i přesto se fanoušci bavili a kapela je dokázala nabudit a rozhýbat. Toto švédské trio představilo během svého vystoupení songy z nového alba Cuts, které vyšlo v březnu tohoto roku.

Novelists: Songy z nového EP zazněly naživo

Jako druzí zahráli progresivně metalcoreoví Novelists. Fanouškům naservírovali songy z nového EP alba s názvem Smoke Signals, které bylo vydáno letos v březnu. Novelists nejsou žádnými nováčky, na scéně působí již od roku 2013, a bylo to sakra vidět. Klub se začal plnit a lidé řádili o sto šest, došlo i na wall of death.

Imminence: Došlo i na stage diving

Večer zakončily hlavní hvězdy – švédští Imminence. Muzikanti tímto koncertem odstartovali své turné s názvem Heaven in Hiding Tour 2022. Jako první zazněl song I Am Become a Name z jejich loni vydaného alba. Koncert byl plný chytlavých riffů a emocí. Frontman kapely, Eddie Berg, to s houslemi vážně umí, jen škoda, že si je během vystoupení zničil. Štěstím pro účastníky pražského koncertu bylo, že k tomu došlo až ke konci produkce. Při jedné z písní došlo i ke stage divingu, kdy sám Eddie skočil z pódia a nechal se unášet davem fanoušků. Kapela měla během svého vystoupení i výrazné světelné a kouřové efekty, které jsou zachyceny na fotkách. A co dodat na závěr? Snad jen to, že jejich další vystoupení mohu jen doporučit. V rámci svého turné k nám do Česka zavítají ještě jednou a to hned v příštím měsíci, kdy budou vystupovat v pátek 17.6. na festivalu Rock for People.

Text: Vendula Smolíková, foto: Jakub Smolík