Whitesnake v Praze: Možná poslední možnost vidět je naživo

Whitesnake / foto: Miloš Milosfoto Hlaváček
14. června se v hale O2 universum bude konat hudební svátek pro příznivce staršího klasického rocku. Do Prahy přijedou Whitesnake, tentokrát poprvé se ženou v sestavě: baskytary se ujala Irka Tanya O’Callaghan.

Důkaz slávy: součást kresby zobrazující slavné kapely

Čtyřicet let hudební kariéry – to je krásná, dlouhá doba. Whitesnake se od svého založení bývalým členem Deep Purple Davidem Coverdalem stali hudebními legendami. Některá jiná jména jejich vrstevníků možná dosáhla větší slávy a především mediální popularity. Whitesnake však mají své pevné místo na pomyslném hudebním hvězdném nebi. Jeden trochu kuriózní důkaz za všechny – stali se součástí známého kresleného obrázku, který před pár lety koloval internetem a pomocí různých  motivů znázorňoval názvy snad desítek slavných kapel. Whitesnake, symbolizováni velkým bílým hadem (white snake), se tak ocitli ve společnosti veličin jako Queen nebo Guns N‘ Roses.

Možná naposled?

Současné turné Whitesnake je bráno jako rozlučkové. Pokud nějaká kapela ohlásí něco takového, často se – dle zbožných přání fanoušků – setkáváme s ohlasy, že se jedná o planý poplach, že se bude o pár let později slavit velký comeback. Často se ale stává, že je tomu skutečně tak: je třeba také respektovat kapelu, jejíž členové mají úctyhodný věk, a zároveň také nárok na zasloužený odpočinek.

Vzácní hosté Europe

Kapelu doprovázejí vzácní hosté. Jak jinak také hovořit o Europe. Jejich vystoupení by vystačilo na samostatný hvězdný koncertní večer. Vždyť Europe jsou také velmi populární a jejich nejslavnější hit The Final Countdown zná i u nás každé malé dítě. Ale byla by chyba brát je jen jako kapelu jednoho hitu, jak je někdy možná vnímají především mladší hudební fanoušci. Europe mají mnohem více co nabídnout, jak se ostatně přesvědčíme v Praze.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Miloš Milosfoto Hlaváček