Fajtfest buší na dveře: v ostrém rytmu již za tři týdny

Fajtfest 2021/foto: Honza Švanda

Třináctý ročník Fajtfestu se pomalu blíží. Fajtův kopec bude tento hardcore/metalový festival hostit od 7. do 9. července. Můžete se těšit na kapely z celého světa. Mezi přední headlinery tohoto roku patří Lionheart (USA), Terror (USA), Deez Nuts (AUS), Knocked Loose (USA), Get the Shot (CAN) či Landmvrks (FR).

Stick to Your Guns vyřazeni z programu

Bohužel jedna z hlavních hvězd, kapela Stick to Your Guns, letos nevystoupí. Pořadatelé právě zveřejnili název kapely, která kontroverzní Američany nahradí. Na Fajtfestu si místo nich zahrají industrial metalisté Mushroomhead (USA).

Změnám se žádný festival nevyhne

Pořadatelé se bohužel museli vypořádat i s dalšími změnami v programu. Kapela Hacktivist (UK) nahrazuje vypadlé Ill Niño, Guilt Trip (UK) zahrají namísto kapely Malevolence, Ten56 (FR) vystoupí za kapelu Incite, Cabal (DK) nahradí First Blood a Corrosive (ES) přijedou jako náhrada za Blind Ivy.

Nebudou chybět ani domácí kapely

Na Fajtfestu najdete i spoustu zástupců domácí hardcore/metalové scény. Zahrají No Face No Case, Censorshit, Meresiew, Tchert, Anime Torment, Filthyminds, Diligence, Bad Victim či Depression Island.

Program v kostce

Pro nedočkavce bude areál otevřen již od středy 6. července od 17:00 hod., program odstartuje v 19 hodin.
Ve čtvrtek začíná program od 13:10 hod., kdy jako první vystoupí Final Words (UK). Během večera se představí i jedni z headlinerů festivalu – Deez Nuts (AUS) a Knocked Loose (USA).
Páteční program začíná ve 12:30 hod. a zahajují jej domácí Censorshit. Během pátečního večera vystoupí Terror (USA) a Lionheart. Večer budou zakončovat dánští Cabal.
Sobotní line-up začíná ve 12:10 hod., kdy vystoupí Cornered (NL). Během večera se můžete těšit na Landmvrks (FR). Následně se nám představí Mushroomhead (USA) se svými maskami a unikátní show. Pro bližší info ohledně programu sledujte facebookové stránky Fajtfestu, kde se dozvíte přesný line-up celého festivalu.

Možnost podpořit práva zvířat

Novinkou pro Fajtfest je organizace Sea Shepherd, jejíž stánek budete na festivalu moci navštívit a podpořit její činnost. Sea Shepherd jsou druhou organizací bojující za práva zvířat, kterou na kopci budete moci potkat. Tou první je Zvířata nejíme.

Změna dodavatele chmelového moku

Změna proběhne i ve festivalové nabídce točeného piva. Pivovar Lužiny, který s festivalem dlouhodobě spolupracoval, bude nahrazen jinými dodavateli zvučných jmen. Letos si budete moci vychutnat pivo značky Pilsner Urquell a Radegast.

Reportáž z tohoto festivalu včetně fotografií zveřejníme na webu Rocksoundu. Doražte za námi, bude to jízda. Na nudu nebude čas!

Text: Vendula Smolíková, foto: Honza Švanda, videa: YouTube.com