Masters of Rock zveřejnil časový rozpis, největšími hvězdami budou Judas Priest, Nightwish či Testament

Masters of Rock, fans 2019/foto: Honza Švanda

Masters of Rock odtajnil před začátkem víkendu svůj přesný program. To, na co fanoušci dlouho čekali, aby mohli začít plánovat svůj čas ve Vizovicích, je tady. Největší náš mezinárodní festival rocku a metalu se letos koná 7.-10. července ve Vizovicích.

Festival začne ve čtvrtek 7. července téměř již klasicky – ve 12:00 hod. vystoupením Fleretu. Do trochu netradičních vod nás hodí hned zkraje Blues Pills ve tři odpoledne, za zmínku stojí také němečtí Beyond the Black s frontmankou Jennifer Haben, poctu Radimu Pařízkovi složí navečer Citron. Večerní program bude v režii zahraničních hvězd – Lordi, Heaven Shall Burn a Sepultura.

Páteční den přinese návrat britských Neonfly, které jsme na Masters of Rock neviděli snad od roku 2015, vrací se též švýcarská Shakra a mnoho fans se jistě těší na stále populárnější Beast in Black s výjimečným vokálem Yanise Papadopoulose v popředí. Večerní program přinese dvě lahůdky, každou z úplně jiného ranku – hvězdami nabitou sestavu Dead Daisies (Doug Aldrich, Glenn Hughes) a italské gothic metalisty Lacuna Coil.

Sobota bude taktéž ve znamení žánrové pestrosti již od poledne, kdy zahrají Nervosa či Trollfest. Přes den se můžeme těšit například na Death Angel či Axxis, večer pak rozburácejí publikum Alestorm či Gotthard – a závěr sobotního koncertního dne přinese zřejmě největší hvězdy festivalu, legendy Judas Priest, kterým se konečně podaří oslavit i u nás padesát let své činnosti.

Neděle, podobně jako už i některé předchozí dny, zaznamená i české kapely na hlavním pódiu – od mladších Gate Crasher až po velezkušený, čtyřicet let na scéně slavící Arakain. Změnu přinesou Visions of Atlantis s éterickou Clémentine Delauney v čele, odpolední a večerní program bude pěkně natřískaný: Orden Ogan, Kataklysm, Exodus, Testament a Nightwish. Kdo vydrží pod pódiem v kuse po celé tohle pětičlenné finále, je fakt borec!

Druhá stage“ přivítá letos například kapely Alžběta, Argos, Cerberos, Fat Bat, H.i.B., Hairy Groupies, Hamr, Hard Balls, Kryptor či Loretta. Vstupenky jsou stále v prodeji, jejich cena ovšem začíná být již vyšší.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda, videa: YouTube.com