Vousáči ZZ TOP představují další klip z live alba

ZZ Top/foto: poskytnuto Smile Music PR

Jak už před časem vešlo ve známost, legendární kapela hrající jižanský rock chystá novou živou desku s názvem „Raw“, která byla natočena v souběhu s velmi populárním a kritikou vyzdvihovaným dokumentem kanálu Netflix „That Little Ol’ Band From Texas“ (2019).

Čtvrtou skladbou, která má nové live album propagovat, je „Heard It on the X“, jež pochází ze čtvrtého řadového alba „Fandango!“ z roku 1975. Námětem pro název písně byl někdejší fenomén radiových stanic X, kdy od 40. do 70. let minulého století fungovaly blastery na hranicích USA a Mexika, a americké stanice byly přetlačovány jejich mexickými konkurenty. „I když jsme vyrůstali v různých částech Texasu, poslouchali jsme stejná rádia, zejména stanice „X“, a v důsledku toho jsme získali stejné hudební a kulturní referenční body,“ uvedl kytarista a zpěvák Billy Gibbons.

Celovečerní film režiséra Sama Dunna „That Little Ol’ Band From Texas“, který byl nominovaný na cenu Grammy, hudebně zachycuje klasickou sestavu skupiny – Billy Gibbons, Frank Beard a Dusty Hill, jenž bohužel loni zesnul. Koncert kapely v Gruene Hall, nejstarší nepřetržitě provozované tančírně v Texasu sídlící v New Braunfels, v srdci texaské pahorkatiny, pak poskytl základ pro realizaci alba „Raw“.

Vydání desky, které je věnována zesnulému baskytaristovi Dustymu Hillovi, je naplánováno na 22. července 2022 skrze vydavatelství Shelter Records/BMG.

Text: TZ Smile Music PR, foto: poskytnuto Smile Music PR, video: YouTube.com

Author