Deloraine roztančili pražskou Stromovku

Delorain/foto: Jakub Rádl

Oslava léta, mámivé bubny, líbivé melodie a pohanská i fantasy tematika. Přesně tak vypadal koncert tuzemské pagan folkové kapely Deloraine, jež se odehrál v pátek 22. července ve venkovním areálu Džungle BKAO v pražské Stromovce.

Mystická mlha i speciální show

Skupina na svém Facebooku předem avizovala dvouhodinový koncert a speciální setlist skladeb, který běžně nehrají. I přes neúprosné vedro, které v pátek panovalo, dorazil do Stromovky hojný počet fanoušků. Deloraine svou show zahájili kolem osmé večerní za příjemných tónů skladby Vlaštovka a mystické mlhy. Koncert od počátku od mikrofonu řídila sympatická zpěvačka Máša v letních červených šatech, která společně se zbytkem kapely roztleskávala publikum.

Inspirace známou ságou

Fanoušky vedro rozhodně nezastavilo a skvěle reagovali na pozitivní energii kapely. Mohli jsme slyšet skladby z obou alb, která má kapela na svém kontě. Příznivci ságy Zaklínač si přišli na své při skladbách o čarodějce Yennefer, bardu Marigoldovi, zemi Nilfgaard či o děsivém Divokém Honu.

A pak přišla vědma…

Vedle fantasy tématiky disponují Deloraine také originálními skladbami, kterými setlist prokládali. Zazněly písně jako Horalové, Ostara či Baba Jaga. Za zmínku určitě také stojí skladba Ragnarok, kdy se na pódiu s kapelou zjevila tajemná vědma, jejíž proroctví o konci světa mohou fanoušci dobře znát z nejnovějšího videoklipu, který Deloraine natočili v Norsku. Závěr koncertu opět patřil legendárnímu zabijáku monster, skladbě o Zaklínači, při které si zaskákala celá Stromovka.

Český unikát

Deloraine se nejen v našich končinách proslavili už se svou prvotinou Vlaštovka. Silnou vazbou na svět Zaklínače od polského spisovatele Andrzeje Sapkowského si získali mnoho srdcí fanoušků této fantasy ságy. Od světa Zaklínače se však na svém druhém albu mírně odklonili. Album Srdce z kamene z roku 2020 je více protkáno mytologií a pohanskými tématy. Deloraine svou hudbu rádi doplňují o tématické kostýmy a videoklipy s nadstandardně vydařeným vizuálem.

Text: Šárka Vlachová, foto: Jakub Rádl