Sobotní Fajtfest: Zakončení ve velkém stylu

Fans Manu Armata/foto: Jakub Smolík

V sobotu line-up otevřely dvě holandské hardcoreové kapely Cornered a Manu Armata. Na pódiu je pak vystřídali Francouzi Solitaris, zahalení do černých masek. Jejich vystoupení stálo za zhlédnutí.

Masky i straight edge hardcore

Z norského Osla přijela na Fajtfest hardcoreová kapela Atena. Pod pódiem už se moshovalo, circle pit nechyběl, fanoušci se bavili. Další příval energie na stage přinesla partička One Step Closer z americké Pensylvánie s názvem. Ta se vyznačuje straight edge melodickým hardcorem, který na pódiu Fajtfestu předvedli s plnou parádou. Ač to vypadalo, že během festivalu už nezaprší, během vystoupení One step Closer začalo pršet, pak „lejt jak z konve“, což ale moshpitu pod pódiem vůbec nevadilo.

Mosh v pláštěnkách

Jako další se na scéně objevili francouzští Black Bomb A – a byla to opravdová bomba. Jejich show byla skvělá. I přes pořádný slejvák se pod pódiem nepřestávalo moshovat v pláštěnkách nebo i bez trička. Zpěvák kapely Poun se toho nebál, seskočil ze stage a s mikrofonem se přidal k moshpitu. Pokud si někdo chtěl odpočinout, při další kapele to opravdu nešlo. Z rakouského Innsbrucku přijel další příval energické show. Kapela Insanity Alert se svým thrashem byla na pódiu jako tornádo. Během vystoupení zdvíhali muzikanti cedule s nápisy Mosh! nebo Fuck this shit!, čímž fanoušky přiváděli ještě více do varu. S cedulí Run to the pit! Mosh for your life! rozezpívali všechny přítomné.

Hacktivist v plné síle

Jako další vystoupila crossover/hardcoreová pětičlenná partička z britského Manchesteru s názvem Guilt Trip. Vystřídali je další Britové Hacktivist, náhradníci za Ill Nino. Tato banda kombinující rap a metal předvedla super vystoupení, na rozdíl od Rock for People, kde jejich vystoupení nebylo příliš úspěšné – asi i proto, že nebyli v plném počtu (na RFP chyběl bubeník). Dropout Kings vtrhli na stage se svou energickou show a trap metalovými skladbami. Fanoušci při jejich vystoupení šíleli, zpěvák Adam za nimi několikrát zavítal do kotle. Na scéně s nimi při jedné skladbě vystoupili i předchozí Hacktivist.

Sobotní vrchol: Landmvrks

Program se pomalu blížil ke konci. Sobotním vrcholem line-upu byli francouzští hardcore metaloví Landmvrks. Jejich show byla skvělá, což od nich asi každý očekával. Pod pódiem se moshovalo, nechyběly circle pit ani wall od death. Dav zpíval s frontmanem Florentem a užíval si každou minutu jejich vystoupení až do konce. Parádní závěr večera i celého festivalu. Na úplný konec vystoupila ještě hardcore/punková kapela Blood Youth.

Díky

Doufáme, že se vám náš fotoreport z Fajtfestu líbil, a pokud jste na něm nemohli být, mohli jste alespoň skrze fotky nasát tu báječnou atmosféru, která tam po celou dobu byla. Děkujeme celé Fajtfest a Klubovna crew za skvělou akci a že jsme tam s nimi mohli být. Už teď se moc těšíme na příští rok, který bude určitě tak nabitý jako ten letošní.

Text: Vendula Smolíková, foto: Jakub Smolík