Dvoudenní festival METAL!!! přiveze Napalm Death

Barrák music hrad, festival Metal!!!

Projekt Barrák music hrad, odehrávající se na Slezskoostravském hradě, se v srpnu přehoupl do své druhé půli. Kromě jednodenních koncertů přinese také dvoudenní festival METAL!!!

Projekt Barrák music hrad letos slaví již třetí rok fungování. Od prvopočátku byl jeho součástí, kromě jednodenních koncertů, také festival METAL!!! Ten se letos poprvé bude konat dokonce dva dny, a to v sobotu 20. a v neděli 21. srpna.

Marcel Palovčík, organizátor celé akce, se snaží o vyváženost blackmetalu, thrashe, deathu i grindcore a do line upu zapojil rovněž regionální kapely. Z ostravského hudebního rybníčku se tak můžete těšit na Syridas a Nahum. Českou scénu zastupují dále brněnští death metaloví Vanguard, Refore, jejichž koncerty bývají hodně našlapané nebo See You In Hell. Ujít byste si rozhodně neměli nechat vystoupení kapely Sněť orientující se na oldschooldeath metal. Letos vyhráli cenu Anděl v kategorii Rock. Ihned po převzetí ji ale vrátili a to kvůli OSA, která ceny podporuje.

Ze Sibiře pochází black metalová kapela Welicoruss. Jejich původ je v hudbě slyšet, nese v sobě atmosféru hlubokých sychravých lesů, písní šamanů nebo moc zapomenutých bohů. Ze Slovenska dorazí Catastrofy, britský death metal/grindcore zastoupí Basement Torture Killings.

Do výšin stoupá kapela Groza z Německa. A i když nepatříte mezi fanoušky black metalu, určitě vás zaujme. Ze slunného Španělska dorazí vytříbený thrash Angelus Apatrida. Nejde o poslední účinkující ze zahraničí. Z Rakouska přijedou Schirenc Plays Pungent Stench a mezi jedny z hlavních účinkujících rozhodně patří finská grindcorová skupina, založená již v roce 1993, Rotten Sound.

Headlinerem festivalu se stane ikona grindcore, Napalm Death, kteří pro ostravské publikum nejsou nováčky. Vystupovali již v klubu Barrák. Tehdy ale jako předkapela a neměli tolik prostoru. Tentokrát však předvedou svou show v plné parádě a fanoušci se mohou těšit na pořádný grindcore set.

Vstupenky jsou k dostání ve zvýhodněném předprodeji prostřednictvím sítě GoOut. K dispozici budou i na místě. Novinkou je stanové městečko. Své místo pro stan si můžete rezervovat na webu Barrák music hradu.

Oficiálním pivem akce je Radegast, který bude čepován do zálohovaných Nicknacků. Během koncertu se budete moci občerstvit, o gastro zónu se letos postará Jazz Club Havířov. Kromě hudebního klubu provozuje i bistro, jehož kuchyně se zaměřuje na klasiku se závanem Asie či Mexika.

Organizátorem je Marcel Palovčík z ostravského hudebního klubu Barrák. Partnery jsou Radegast, Statutární město Ostrava, Moravskoslezský kraj, Slezská Ostrava a Kofola. Mediálními partnery jsou Ostravainfo, Jsme z Ostravy, Kudyznudy.cz a Ostravacard.

Zdroj: TZ Barrák music hrad

Author