Gojira konečně zase u nás: došlo i na song nominovaný na Grammy

Gojira/foto: Petr Hanč
25. července se ve Foru Karlín zjevila francouzská progresivní deathmetalová banda Gojira. Tahle kapela totiž působí v metalových vodách posledních let skutečně jako zjevení a je oceňována fanoušky i odborníky. Bylo nám ctí, že jsme je mohli přivítat v České republice a být přítomni na jejich koncertě.

Nejlepší metalová deska roku a nominace na Grammy 

Tahle partička hrající od roku 1996 (do roku 2001 známá jako Godzilla) loni přivedla na svět svou sedmou studiovku s názvem Fortitude. Tohle album bylo časopisem Metal Hammer označeno za nejlepší metalovou desku loňského roku a skladba Amazonia byla nominována na cenu Grammy. To už značí, že šlo o slušnou dávku parádní muziky.

Originální předkapely zaujaly

Jako první se ten večer na pódiu představila britská kapela Employed To Serve v čele se zpěvačkou Justine Jones. Jako druhá předkapela zahrála tříčlenná groovemetalová banda z Nového Zélandu Alien Weaponry. Všichni tři členové mají maorské předky (původní polynéské obyvatelstvo Nového Zélandu) a řada písní je napsána právě v jejich jazyce.

Silná podpora z řad fanoušků

Po nich už se připravovalo pódium pro hlavní hvězdu večera. Ta odstartovala svůj set rovnou peckou z posledního alba Born For One Thing a pokračovala přes skladby Stranded, Hold On, Silvera, Another World, The Chant a další až po závěrečnou, již zmiňovanou Amazonii. Návštěvníci si koncert pořádaný agenturou Obscure Promotion užívali plnými doušky a je vidět, že Gojira má u nás silnou fanouškovskou základnu.

Text a foto: Petr Hanč