Americká legenda Anthrax se na podzim chystá do Brna

Anthrax/foto: Miloš (Milosfoto) Hlaváček

Thrashmetaloví nestoři Anthrax, kteří patří do „Velké americké thrashmetalové čtyřky“, se koncem října letošního roku představí v brněnském Sono Centru, a to spolu s Municipal Waste.

Minulý rok Anthrax oslavili 40 let, letos se po třech letech vracejí do Česka

Koncertně nabitý program podzimu letošního podzimu se ještě rozšiřuje o další parádní akci – do Brna se 29. října chystají thrashoví veteráni Anthrax, kteří tvoří spolu s Metallicou, Megadeth a Slayer tzv. „Velkou americkou čtyřku thrash metalu“. Letos začínají už pátou dekádu své existence. Během své kariéry vydali 11 alb a jejich tvorba ovlivnila nespočet jejich následovníků. Do podvědomí metalových fanoušků, kapel a mnohých promotérů se tučným písmem zapsali po vydání svého třetího alba Among the Living, na kterém je řada dosud hraných skladeb: Indians, I Am the Law, Caught in a Mosh a další. Následovala řada dalších úspěšných alb, zisk několika platinových i zlatých desek, nominace na cenu Grammy a turné s Ozzym Osbournem, Iron Maiden nebo Metallicou. Mnoho koncertů odehráli i u nás, včetně legendárního festivalu Sonisphere 2010 na letišti v Milovicích, nebo jejich show na festivalu Brutal Assault 2019. A letos se dle slov kytaristy a jediného člena z původní sestavy Scotta Iana pravděpodobně dočkáme naživo i nové tvorby, jelikož Anthrax během koncertní pauzy nezaháleli a tvrdě pracovali na novém materiálu.

Municipal Waste vše začnou, bude připravené nové album

Před koncertem těchto velikánů si však na pódiu zařádí crossover-thrashová senzace Municipal Waste. Ti sázejí na krátké a rychlé songy vyzdvihující párty život, alkohol a humor, rádi si rýpnou do současného dění. Sestava kapely se dosud příliš neměnila, frontman Tony Foresta a kytarista Nick Poulos jsou spjatí s Municipal Waste již od vzniku kapely před 21 lety. Zde se můžeme s jistotou těšit na novou tvorbu, protože na začátku července pošle kapela do světa své sedmé album Electrified Brain.

Poslední říjnová sobota bude patřit thrash metalu

V sobotu 29. října tedy v brněnském Sono Music Club očekávejme jednu z největších amerických metalových legend za doprovodu o generaci mladší thrashové rakety. Vstupenky jsou stále k dispozici na webu pořádající agentury Obscure Promotion a v síti Ticketmaster.

Text: Mates Šimek, foto: Miloš (Milosfoto) Hlaváček, video: YouTube.com