Powerwolf předvedou svou metalovou mši v Praze

Attila Dorn, Powerwolf/foto: Honza Švanda
V našich končinách oblíbení němečtí vlci Powerwolf se už začátkem listopadu vydávají na své odložené turné po Evropě s názvem Wolfsnächte. Jedna show bude patřit také Česku.

Už brzy u nás

Powerwolf v létě 2021 vydali zatím svou poslední desku Call of the Wild, která sklidila velký ohlas nejen u fanoušků, ale také u kritiků. K její podpoře si skupina naplánovala turné čítající přibližně dvacet zastávek po Evropě. To však muselo být v minulosti z důvodu covidových opatření posunuto na letošní podzim, což se pochopitelně dotklo také plánované zastávky u nás. Novým termínem se stala neděle 13. listopadu, kdy „metalová mše“ zaduní v pražské Fortuna aréně. Powerwolf s sebou vedle své poslední desky zajisté přivezou také svůj nový singl My Will Be Done, který vyšel nedávno.

Speciální hosté

Společně s „vlky“ se na stejném pódiu ukážou dva hosté, které skupina bere na turné s sebou. Prvním z nich jsou powermetaloví DragonForce z Velké Británie, kteří se dle slov svého kytaristy Hermana Li opravdu těší: „Milujeme Powerwolf! Jejich hudba je úžasná a super zábavná zároveň, přesně tak, jak ji máme rádi. Nemůžeme se dočkat turné!“ Dragonforce mají na svém kontě osm plnohodnotných alb. V jejich čele stojí zpěvák Marc Hudson.
Druhým hostem budou bojovníci Warkings, kteří se zaměřují na heavy metal/power metal. Své tváře skrývají za tajemnými maskami. Do Prahy zároveň přivezou své nové čtvrté album Morgana, které vyjde 11. listopadu. Čeští fanoušci tak budou jedni z prvních, kteří novinku uslyší živě.

Vstupenky jsou stále k mání

Vstupenky na koncert, který pořádá agentura Pragokoncert a vypukne v neděli 13. listopadu, lze stále koupit na stránkách Masters of Rock nebo v sítích Ticketportal a Ticketstream.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com