Populární Holanďanka Anneke van Giersbergen zahraje již za pár dní akusticky ve Zlíně

Anneke-van-Giersbergen-2020/poskytnuto agenturou Pragokoncert
The Darkest Skies Are The Brightest, to je název nejnovějšího, třiadvacátého alba pilné a stále usměvavé zpěvačky, skladatelky, kytaristky a klavíristky Anneke van Giersbergen. V rámci svého turné Darkest Skies Acoustic Tour 2022 se Anneke zastaví i na jediném koncertě v ČR – 4. listopadu ve Zlíně v Masters of Rock Café.

Bohatá a různorodá hudební kariéra

Novým vynikajícím albem Anneke stále dokazuje, že úspěšně vzdoruje jakémukoli žánrovému zaškatulkování a omezení. Známá je především svým dlouholetým působením v roli frontmanky melancholic-metalové kapely The Gathering, ale už v té době se dokázala prosazovat i sama a úspěšně nastartovat sólo kariéru. Spolupracovala s kanadským metalovým géniem Devinem Townsendem a svůj klidný, ale velmi silný hlas propůjčila i takovým hvězdám jako jsou Anathema, islanská folková kapela Árstíðir, Within Temptation, Ayreon Arjena Lucassena, Amorphis nebo prog legendě Johnu Wettonovi. V roce 2015 vydali Anneke van Giersbergen a Arjen Lucassen (Ayreon) své společné album The Diary pod názvem The Gentle Storm. V říjnu 2017 pak skupina založená samotnou Anneke, progressive metaloví Vuur, vydali své očekávané debutové album In This Moment We Are Free – Cities.

Pocítit na vlastní kůži ty příjemné vibrace

Anneke je nepředvídatelná, pracovitá a stále pohodová. Svým novým albem opět všechny překvapila a vyrazila jim dech. Teď máte i vy příležitost nechat se jí polapit, překvapit a naplno si vychutnat její umění, a hlavně pocítit na vlastní kůži ty příjemné vibrace, které dokáže publiku vždy předat. Takže v pátek 4. listopadu se sejdeme pod pódiem ve zlínském Masters of Rock Cafe.
Vstupenky budou v prodeji na místě.

Text a foto: TZ agentury Pragokoncert, video: YouTube.com

Author