Hypocrisy a Septicflesh míří do Prahy, zahrají v Meetfactory

Spiros Antoniou, Septicflesh/foto: Honza Švanda
Švédská deathmetalová legenda Hypocrisy k nám tento víkend přijede letos už podruhé, tentokrát na klubový koncert. Společnost jim budou dělat řečtí mágové Septicflesh a dvě mladší metalové formace.

Hypocrisy se posledních pár let pouští do melodického death metalu

Peter Tägtren během své kariéry působil v celé řadě projektů, jeho kmenovou kapelou však stále zůstávají Hypocrisy. Skupinu založil v roce 1991 s baskytaristou Mikaelem Hedlundem, který s ním zde hraje dodnes. Postupem času se kapela začala žánrově ubírat od čistého deathu k melodickému death metalu a témata satanismu ve svých textech vyměnila za tématiku nadpřirozena a tajemna. V tomto trendu pokračují i na svém třináctém albu Worship, které vyšlo minulý rok a novou tvorbu z něj u nás již fanoušci slyšeli na letošním Metalfestu. Nyní Hypocrisy míří v sobotu 5. 11. do prostor pražské MeetFactory, aby byli svým fanouškům blíže. Doufejme, že se jim tentokrát nezpozdí letadlo s nástrojovkou, tak jako právě v Plzni.

S novou deskou Modern Primitive u nás Septicflesh už letos zahráli

Také řecké symphonic metalové titány Septicflesh, hrající již od roku 1990, už jsme u nás letos přivítali, a to na festivalu Rock Castle v Moravském Krumlově. Stejně jako Hypocrisy, i tato čtyřčlenná formace vedená charismatickým frontmanem Spirosem Antoniouem má připravenou novou tvorbu. Již v Krumlově kapela zařadila do svého setlistu několik skladeb z letošní řadově jedenácté desky Modern Primitive. Tradičně však neopomínají stěžejní hitovky jako Pyramid God, Communion, Anubis nebo Prometheus. Spiros je znám svým neustálým hecovaním fanoušků, a jak by potvrdili mnozí, kdo už se Septicflesh měli tu čest, spojení rychlého death metalu s orchestrálními samply a tématikou antických pověstí vás zkrátka pohltí.

Role předkapel obsadí metalcoreová dvojice The Agonist a Horizon Ignited

Pozvánku na toto turné přijali také kanadští metalcoristé The Agonist v čele se zpěvačkou Vicky Psarakis, která mistrně zvládá kombinaci tvrdého growlu s jemným čistým vokálem. Po odchodu své dlouholeté frontmanky Alissy White-Gluz kapela nahrála další tři alba, tím posledním je Orphans z roku 2019. Od té doby však natočili ještě několik dalších singlů. Tím posledním je vypalovačka Immaculate Deception, která vyšla před měsícem. A právě nová tvorba bude páteří setu této kanadské formace.
Celé dění však započne s mladou finskou metalcoreovou nadějí Horizon Ignited, kteří se dali dohromady teprve před pěti lety. Z Finska tolik kapel hrající metalcore nepochází, Horizon Ignited se toho však nebojí a tento metalový večer odpálí svým koncertem, kde fanoušky zahřejí novou tvorbou z letošní desky Towards the Dying Lands. Koncert je již vyprodán a vstupenky tedy nebudou k prodeji ani na místě.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com