Lucie v Opeře: vrchol turné v O2 areně

Lucie/foto: Petr Hanč
Den před svatým Martinem, 10. listopadu, se v pražské O2 areně uskutečnil několikrát odložený koncert jedné z nejúspěšnějších kapel u nás – Lucie. V rámci turné Lucie v Opeře nemohla kapela tuto halu vynechat. Pro Českou republiku to byl poslední koncert v rámci tohoto turné.

Unikátní atmosféra 

Tomuto večeru předcházely koncerty v Ostravě, Pardubicích a Brně. Příští rok ještě kapelu čeká jedna zastávka tohoto unikátního turné, a to na Slovensku, v Bratislavě. Kdo některý z těchto koncertů navštívil, ví, že atmosféra byla opravdu unikátní.

Lucie je stále i „krev a rock’n’roll“

Hudební aranže dirigenta Kryštofa Marka za doprovodu Královéhradeckého symfonického orchestru a dynamická scéna se opravdu povedly. Koncert začal dnes již klasickou skladbou Medvídek a pokračoval dalšími hity kapely jako Vona říká jo, Krev a r’n’r, L’aura, Amerika, Chci zas v tobě spát, Oheň, Dotknu se ohně, Panic, Černí Andělé. Nechyběly ani skladby z poslední desky EvoLucie: Já to nemám spočítaný, Nejlepší, kterou znám a další.

Velké ovace 

Koncert byl připraven na sezení, a určitě i to mělo své kouzlo. Návštěvníci už od prvního příchodu kapely ve složení David Koller, Robert KodymP.B.CH., Michal Dvořák a Adam Koller dávali najevo nadšení velkými ovacemi. Lucie tedy může být s tímto turné spokojená, a pokud jste byli i vy, třeba se potkáme příští rok u našich slovenských sousedů.

Text a foto: Petr Hanč