Dead End Festival 2022: Abychom se potkali, poslechli dobrou muziku a objevili pár nových kapel

Dead End Festival, fans/foto: Jiří Kunčík
Dead End je jedinečný rockový indoor festival s prvotřídním servisem, parádním programem a skvělou dostupností v centru Českých Budějovic. Letošní ročník se koná již 25. listopadu a bude se opravdu na co těšit. V jeden večer vystoupí v KD Gerbera na třech pódiích dvacet kapel české klubové scény, tentokrát i se slovenským hostem.

S exkluzivními hosty

„Jedenáctý ročník bude postavený na exkluzivních hostech a věříme, že znovu naplníme sály budějovické Gerbery skvělou hudbou a jedinečnou atmosférou. Vždy jsme dělali Dead End proto, abychom se všichni potkali v jeden večer na jednom místě, poslechli skvělou muziku a objevili pár nových kapel. Víme, že žádná taková akce v takovém rozsahu a počtu českých klubových kapel mimo festivalovou sezónu v České republice není,“ popisuje Radim Pígl, hlavní pořadatel festivalu.

Záběr festivalu je široký

Pořadatelé i letos vybrali to nejlepší z české klubové scény a několik exkluzivních hostů. Jedenáctý ročník ozdobí kapely Kurtizány z 25. avenue, Satisfucktion, Hentai Corporation nebo Honza Křížek s kapelou. Jediný koncert v tomto roce zahraje na Dead Endu pražská legendární kapela Atari Terror, která se po třech letech vrací na scénu. Jako zahraničního host vystoupí Čad ze Slovenska. Program festivalu doplní rap/metalová stálice X-Core a šanci dostanou mladé kapely Stellaris, Made By Zero a jihočeské naděje Frozen Poppyhead a Pyromann. Záběr festivalu je široký, což dokládá účast dalších jedinečných kapel: rock’n’rollových Vees, blackmetalové úderky Nāv nebo skvělého písničkáře René Součka, který se představí na Acoustic stage. „Jsme velice rádi, že naší myšlence podporovat klubovou rockovou scénu je nakloněn náš pivní partner, budějovický pivovar Samson, a moc děkujeme za dlouholetou podporu městu České Budějovice,“ dodává pořadatelský tým Dead Endu.

Vstupenky mizí

Vstupenky rychle mizí. Po prvních dvou várkách se zaprášilo za pár hodin. Zakoupit si je můžete na oficiálních webových stránkách Dead Endu,nebo přes Facebook.

Horké info na konec

A ještě žhavá novinka. Spolupořádajici kapela Satisfucktion se po sedmi letech právě zavřela do studia a chystá se vydat desku. Tak snad se dočkáme malé ochutnávky už na této akci.

Text a foto: Jiří Kunčík