Being As An Ocean s hosty v Praze: všichni přítomní nasávali energii

Being As An Ocean/foto: Jakub Smolík
V úterý 22. listopadu se v pražském klubu Rock Café konal koncert kalifornské kapely Being As An Ocean. Jako speciální hosté se v průběhu večera představily dvě kapely – britští As Everything Unfolds a němečtí Sperling. Jelikož se koncert odehrával v relativně malém klubu, mělo publikum samotné hvězdy večera téměř na dosah ruky.

Sperling: kombinace němčiny, kytar a cella

Jako první večer vystoupili post-hardcoreoví Sperling. I když hráli ještě ne pro zcela plný klub, vystoupení si kapela moc užívala, stejně tak i publikum. Ač jsme u ostatních kapel po zbytek večera poslouchali z mikrofonu angličtinu, u Sperling jsme mohli slyšet zpěv v německém jazyce. Kombinace němčiny, kytar a hry na cello byla opravdu zajímavá.

As Everything Unfolds: krásný čistý hlas frontmanky

Sperling vystřídali na pódiu britští rockoví As Everything Unfolds. Tuto kapelu jsme u nás mohli letos vidět již podruhé (hráli na Rock For People), ale tentokrát jsme je zažili na malém klubovém pódiu. I jejich vystoupení bylo skvělé, melodické, frontmanka kapely Charlie Rolfe předvedla svůj krásný čistý hlas.

Being As An Ocean: Oslava desetiletého výročí

Na závěr večera vystoupily hvězdy večera Being As An Ocean. I ty jsme letos mohli slyšet na Rock For People, kde vystupovali na závěr festivalu. Tímto klubovým turné kapela oslavuje své desetileté výročí a je to pořádná jízda. Jejich vystoupení bylo emotivní, plné skvělé muziky. Během jejich vystoupení jsme slyšeli novější songy, ale hlavně starší pecky. Vokály zpěváka Joela Quartuccia i doprovodné vokály kytaristy Michaela McGougha byly skvělé, fanoušci pod pódiem byli rozjetí a užívali si každičkou sekundu vystoupení. Všichni přítomní nasávali energii, kterou kapely publiku předávaly.

Díky

Na závěr bychom chtěli poděkovat organizátorům, že uspořádali tuto akci v rámci Rock For People Concerts, a budeme se těšit na další.

Text: Vendula Smolíková, foto: Jakub Smolík

Author