Druhá polovina ledna ve znamení metalových koncertů

Accept/foto: Honza Švanda
První měsíc letošního roku přináší fanouškům zajímavé koncerty oblíbených světových kapel, které nečekaly a vyrazily na svá turné hned od prvních dnů roku 2023. Zahrají u nás například Accept, Manowar či Dream Theater.

Palaye Royale: art rock z USA

20. ledna se v pražské Malé sportovní hale pod pořadatelskou taktovkou Rock for People objeví americká art rocková skupina Palaye Royale. Speciálním hostem koncertu bude britská rocková kapela Yonaka.

Karlín bude hořet: Heaven Shall Burn

Agentura Pragokoncert připravila dva dny nato, 22. ledna pro příznivce německé kapely Heaven Shall Burn koncert ve Foru Karlín v Praze. Společně s nimi se můžete těšit i na floridskou metalovou kapelu Trivium. Ze stejné lokality pochází i další americká skupina Obituary, která toho večera také nasype do fanoušků svůj death metal. Čtvrtou kapelou do party pro tento večer je anglická banda Malevolence.

Manowar potěší fans v Čechách i na Moravě

V lednu nás čekají dvě zastávky americké skupiny Manowar na svém turné Crushing The Enemies Of Metal Anniversary Tour 2023. Hity této metalové legendy zazní 24. ledna v pardubické Enteria areně, o dva dny později, 26. ledna, bude dunět basa mistra DeMaia v brněnské Hale Vodova. Koncerty pořádá agentura Glanc.

Dream Theater na vrcholku světa

Další, kdo zavítá do naší republiky v lednu, je americká kapela hrající progresivní metal – Dream Theater. Přijede k nám v rámci svého turné Top of The World Tour 2023. Agentura Octopus Promotion tento koncert připravila na 28. ledna do brněnské Winning Group Areny. Jako host vystoupí na koncertu finská kapela Arion.

Zlín jednatřicátého? To acceptujeme

Poslední den měsíce se ještě vytáhl Pragokoncert. 31. ledna se ve zlínské Hale Datart rozezní známé tóny německé heavymetalové legendy Accept. Ta se u nás objeví rámci svého turné Too Mean To Die. Můžeme se těšit mimo jiné i na songy ze stejnojmenného alba. Roli předkapely obstará dívčí americká metalová kapela The Iron Maidens.

Text a foto: Honza Švanda, video: YouTube.com