Koncert Rhapsody of Fire byl jednoznačným úspěchem

Rhapsody of Fire/foto: Ota Hofr

Skupina Rhapsody of Fire je známá svým symphonic powermetalovým stylem, který si získal mnoho příznivců po celém světě. Koncert ve zlínském Masters of Rock Café, uspořádaný 21. dubna 2023 v rámci Glory For Salvation Tour 2023, nebyl výjimkou a fanoušci si přišli na své.

Předkapely Avaland a Symphonity skvěle naladily publikum

Francouzská skupina Avaland, která vystoupila jako první předkapela, se prezentovala svým vlastním unikátním stylem symphonic powermetalové hudby. Jejich skladby měly silné melodie a epické texty, které skvěle zapadaly do celkové atmosféry večera.
Po ní se na pódium dostala česká skupina Symphonity, která navázala na předchozí vystoupení taktéž svým vlastním stylem symphonic powermetalové hudby. Její skladby byly velmi technicky náročné, ale zároveň melodičtější, a mnoho fanoušků je přijalo s nadšením.

Rhapsody of Fire: skvělá interakce s fanoušky

Poté přišla hlavní hvězda večera – italská skupina Rhapsody of Fire. Již od prvních taktů jejich setu se fanoušci začali shlukovat před pódiem a tleskat do rytmu hudby. Skupina zahrála své největší hity a fanoušci je zpívali společně s ní. Kapela předvedla skvělou interakci s publikem a na konci se dokonce přišla osobně rozloučit s fanoušky.

Fanoušci se ke koncertům ještě dlouho budou vracet ve vzpomínkách

Celkově lze říci, že koncert skupiny Rhapsody of Fire byl velkým úspěchem. Fanoušci si užili skvělou atmosféru a kvalitní hudbu. Předkapely předvedly svůj vlastní unikátní styl, Rhapsody of Fire se ukázali jako skvělá live kapela, která umí rozpálit publikum a dodat mu energii. Byl to bezpochyby jeden z nezapomenutelných koncertů, ke kterému se budou fanoušci ještě dlouho vracet ve vzpomínkách.

Text a foto: Ota Hofr