Steve Vai vyprodal dva české koncerty

Steve Vai/foto: Honza Švanda
Steve Vai odehrál 29. dubna v pražském Lucerna Music Baru vyprodaný koncert. Ten byl součástí jeho světového turné, na kterém propaguje své nejnovější album Inviolate. Kromě nových písní zahrál Steve Vai také některé ze svých starších skladeb, které diváci milují a znají.

Každá píseň ukazovala Vaiovy kytarové dovednosti

Koncert začal energickou písní Avalancha, která dokázala rozproudít publikum a nastolit správnou náladu. Steve Vai poté pokračoval dalšími písněmi ze svého repertoáru, včetně Tender Surrender a For The Love of God. Každá píseň byla vynikající a ukazovala dovednosti Steva Vaie jako kytaristy a skladatele. Aby take ne, vždyť víme, že Steve Vai je žákem Joe Satrianiho, legendárního kytaristy, který ho inspiroval k hudební kariéře.

Tříkrká Hydra a špičkoví spoluhráči

Jedním z vrcholů koncertu byl okamžik, kdy Steve Vai přišel na pódium se svou tříkrkou kytarou Hydra a zahrál skladbu Teeth of the Hydra. Publikum bylo ohromeno jeho technickými schopnostmi a neuvěřitelným zvukem, který dokázal z této kytary vyloudit.
Steve Vai také nechal vyniknout své spoluhráče, když představil každého z nich a dal jim prostor pro sóla. Baskytarista Philip Bynoe, kytarista Dante Frisiello a bubeník Jeremy Colson zahráli skvěle a ukázali, že jsou velmi zruční.
Celkově byl koncert Steva Vaie v pražském Lucerna Music Baru úžasným zážitkem pro fanoušky, kteří ocenili jeho kytarové umění a skvělou hudbu. Zpěvák, kytarista a skladatel se ukázal jako velký profesionál a jako jeden z nejtalentovanějších kytaristů na světě.

Brnu nevadilo ani zdržení na hranicích

Steve Vai vystoupil i v brněnském Kulturním centru Semilasso, avšak tento koncert byl posunut na pozdější čas kvůli zvýšené kontrole na maďarských hranicích. Nicméně ani to neodradilo fanoušky, kteří se na koncert sjeli z celého regionu. Ačkoli se koncert konal až od 21:30, fanoušci zůstali věrni a hlasitě povzbuzovali celou kapelu. Stejně jako v Praze, i v Brně byl koncert vyprodaný, což beru jako další důkaz Vaiova velkého uměleckého talentu a popularity.

Díky!

Chtěli bychom touto cestou poděkovat pořadateli Live Nation za skvělou organizaci a možnost být při tom. Díky jejich snaze a profesionálnímu přístupu bylo možné zorganizovat tento koncert na vysoké úrovni a připravit nezapomenutelný zážitek pro všechny přítomné.

Text: Petr Hanč, foto: Honza Švanda

Author