Thrashový večer na Míru: vtipné přezdívky, moshpit i divočina mezi fanoušky

Dust Bolt/foto: Dagmar Ježová

22. dubna se v Klubu Mír v Uherském Hradišti odehrála thrashová tancovačka. Kapely Faüst, Lahar, Accuser a Dust Bolt ukázaly, že dobrý thrash se hraje na obou stranách česko-německých hranic.

Faüst: od Izraele po Hradiště

Večer zahájili Faüst, kteří k nám zavítali z Prahy. Kapela byla založena v roce 2014 s původním názvem Coldblooded Fish, a také v jiné sestavě. Od té doby mají za sebou spoustu koncertů včetně tour po Izraeli, avšak teprve minulý rok vydali své první oficiální album s názvem Tinnitus Inquisition. Nám toho večera dokázali, že umějí hrát opravdu skvěle.

Lahar vtáhli mnohé do moshpitu

Další přišla na řadu jihočeská thrashová mlátička Lahar. Kluci s vtipnými přezdívkami Žrout, Korek, Růža a Skalík navodili takovou atmosféru, že i mě to přinutilo jít do moshpitu. Na svém kontě mají tři alba, to nejnovější vyšlo minulý rok, a i z tohoto alba nám pár songů zahráli. Jejich největší inspirací jsou kapely Slayer a Debustrol.

Accuser jsou produktivní a plní energie

Po deváté hodině nastoupili na pódium jedni ze dvou headlinerů – němečtí Accuser. Na scéně jsou již od roku 1986 a mají za sebou dvanáct alb. Jejich show byla neskutečně plná energie, kterou přenesli na všechny návštěvníky.

Dust Bolt překvapili vystoupením mezi diváky

Poslední kapela toho večera a druzí headlineři – Dust Bolt – pocházejí také z Německa. Kapela je v současnosti ve své domovině považována za jednu z nejlepších ve svém žánru a my jsme mohli potvrdit, že tento pomyslný titul drží oprávněně. Začínali v roce 2006 jako školní kapela s názvem The Last, která hrála punkové covery. Časem se přejmenovali Dust Bolt a natočili čtyři alba, zahráli si na koncertě spolu se Sepulturou a Napalm Death, vystoupili také na kultovním Wacken Oper Air (2011). Jejich styl je klasický thrash s moderními prvky. Celovečerní show zakončil zpěvák Dust Bolt, Lenny Breuss, vystoupením mezi diváky. Vzal si mikrofon, kytaru a rozpoutal kolem sebe moshpit. Naštěstí nikdo nezakopnul o kabel od mikrofonu. Byla to krásná tečka na závěr.

Text a foto: Dagmar Ježová