Dvojkoncert legendárních Iron Maiden se nezadržitelně blíží

Iron Maiden, Janick Gers/foto: Honza Švanda

30. a 31. května přivítáme v Praze jednu z nejzásadnějších metalových veličin, britské Iron Maiden. Po loňském vyprodaném koncertě u nás v rámci The Future Past Tour 2023 zahrají hned dvakrát, tentokrát v pražské O2 areně. Jako předkapela na obou koncertech vystoupí pokrevně spříznění The Raven Age.

Vizuální stránka a produkce „Maidenů“ jsou zárukou nezapomenutelného zážitku

Ti z vás, kdo byli přítomni na loňském červnovém koncertě v rámci turné Legacy of the Beast Tour 2022, rozhodně dají za pravdu, že tito veteráni mají stále dostatek energie a motivace k tomu, rozdávat svým fanouškům radost prostřednictvím svého virtuózního vystupování a dechberoucí show. Ať už se jedná o vizuální stránku pódia měnící se tématicky vzhledem k aktuálně hrané skladbě, ohnivou a světelnou show nebo precizní výkony celé šestice aktérů – jejich programu nechybí nic. Široký arzenál kulis, pestrost hraných skladeb, frontman Bruce Dickinson často střídající různé kostýmy, mávající britskou vlajkou nebo bojující s maskotem kapely Eddiem… pokračovat by se dalo i dále.

Výběr skladeb bude především z alb Senjutsu a Somewhere In Time

Při letošním turné Iron Maiden avizovali, že setlist bude poskládaný zejména z loňského alba Senjutsu a desky Somewhere In Time z roku 1986, kterou kapela vydala během své zlaté éry. Tudíž by opět mohlo dojít na některé skladby, které kapela dlouho naživo nehrála, jako jsou třeba Caught Somewhere In Time, Alexander the Great nebo Stranger In the Strange Land. Nezbytnou součástí každého koncertu však vždy byly a zůstanou ty největší hitovky jako Fear of the Dark, The Trooper nebo Run to the Hills. A již brzy se přesvědčíme, že i když tato hvězdná formace kolem „renesančního muže“ Bruce Dickinsona už má svoje léta, stále si z jejich koncertu odnesete nezapomenutelný zážitek.

Na konci května se dočkáme hned dvou koncertů po sobě

Iron Maiden u nás koncertují celkem pravidelně, letos se však celkem unikátně dočkáme hned dvou koncertů po sobě. Koncerty jsou již oba vyprodané, nicméně jak to bývá, pár dní před termínem se sem tam najdou nějaké ty vstupenky k odkoupení, často i na místě v den akce. Takže pokud ještě nemáte tu svou, buďte ostražití.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com