Areálem Hradce nad Moravicí zněl rock

Dymytry, Miloš Meier/foto: Jirka Wasserbauer

Letní kulturní festival Hrady CZ, který o prázdninách putuje po českých a moravských historických památkách, není třeba nijak zvlášť představovat, má dlouholetou tradici. Letos organizátoři naplánovali celkem osm zastávek, my jsme dostali možnost navštívit Hradec nad Moravicí. V pátek i sobotu se na tuto kulturní a hudební událost vydal náš fotoreportér Jirka Wasserbauer, aby se s vámi podělil o fotografie i atmosféru tohoto malebného prostředí.

Koncert Gaia Mesiah je zážitek na poslech i na pohled

Slunečné, horké počasí přilákalo velké množství fanoušků v obou dnech festivalu. Pro účinkující byla připravena dvě pódia, stejně jako na ostatních zastávkách.
Nás, jako médium s rockovým zaměřením, zajímali především interpreti, kteří se svou tvorbou hlásí k tomuto žánru. V pátek si fanoušci užívali nespoutané hudební představení kapely Gaia Mesiah, v němž zpěvačka Marka Rybin excelovala svým hlasem i akčním projevem. Je třeba uznat, že velmi povedeným vystoupením byl i koncert Anny K či kapely Kryštof.

Kabát, Wanastovky či Dymytry: zazněly všechny hity

V sobotu začal program již od jedenácté hodiny a fanoušci se těšili na vystoupení kapel Kabát, Dymytry, Wanastovi Vjecy, Cocotte Minute, Skyline, No Name, Kurtizány z 25. Avenue a dalších. Zazněly snad všechny hity, na které si fanoušci těchto kapel vzpomenou a na které pravděpodobně čekali. Osmnáctý ročník „Hradů“ je za námi, těšíme se na další a budeme zvědaví, jakým programem nás pořadatelé překvapí příště.

Text a foto: Jirka Wasserbauer

Author