Leo Moracchioli se svým projektem Frog Leap míří do Prahy

Frog Leap, Leo Moracchioli/foto: Petr Hanč

Přesně po roce a jednom dni vystoupí opět v Praze mistr coververzí známých popových skladeb Leo Moracchioli alias Frog Leap. A není žádných pochyb o tom, že to bude jedna velká divoká párty.

Do roka a do dne: v metalovém hávu zní popové skladby o sto procent lépe

Loni jsme u nás přivítali Frog Leap na Basinfirefestu ve Spáleném Poříčí a o tři měsíce později v Praze.  Na obou koncertech vytvořili fanoušci kapele parádní kulisu, když pařili na tak provařené hity jako jsou Poker Face, Dance Monkey, Party Rock Anthem, Uptown Funk nebo Listen to Your Heart, samozřejmě v metalové verzi, která těmto skladbám dodává ten správný náboj. Tentokrát na nás tahle veselá partička zaútočí v pražském Lucerna Music Baru, do kterého se koncert přesunul z původně plánovaného klubu Sasazu.

Vše začalo nevinným coverem skladby Poker Face, příští rok oslaví Frog Leap 10 let od vzniku

Frog Leap mají samozřejmě ve svém arzenálu i vlastní verze několika rockových hitovek, jmenujme např. Zombie od The Cranberries, Africa od Toto, Sultans of Swing od Dire Straits nebo Eye of the Tiger od Survivor. Nejnovějším počinem z dílny Frog Leap Studios je pak cover bondovského soundtracku Skyfall od Adele. Příští rok to bude už 10 let, co se Leo Moracchioli pustil do svého originálního projektu a ihned si coververzí Poker Face od Lady Gaga získal přízeň velkého počtu fanoušků. Tento multiinstrumentalista a producent své originální covery kompletně přearanžovává a celé nahrává, při tvorbě klipů navíc stojí za kamerou, pracuje ve střižně a sedí i na režijní stoličce. A protože Leo ke všemu navíc přidává i svůj osobitý humor, není divu, že jeho videa a písně mají na streamovacích platformách desetimiliony zhlédnutí.

Frog Leap to u nás odpálí již za pár dní, vstupenky jsou stále k dispozici

Koncert proběhne v pondělí 25. září v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou k stále k mání na stránkách pořádající agentury Obscure Promotion a také v síti Ticketmaster.
Frog Leap, bavič ve skořápce tvrdého rockera, co strhává davy a boří hranice hudebních žánrů, se v plné parádě vrací do Prahy.

Text: Mates Šimek, foto: Petr Hanč, video: YouTube.com

Author