Okult Fest vol. II v Nároďáku vypukne již tento pátek

Dysangelium/foto: Magda Šotolová

Jaroměřský Nároďák připravil další nabitou akci, která potěší především fanoušky extrémních metalových žánrů. Čeká nás sedmero kapel v čele se španělskými deathmetalovými řezníky Avulsed.

Headlinerem budou španělští Avulsed, které dobře známe

Pětice Avulsed patří mezi evropskou deathmetalovou vlnu raných 90. let. Španělští muzikanti u nás nejsou žádnou neznámou, dobře si je pamatujeme z řady tuzemských festivalů orientovaných na tyto žánry. Na kontě mají sedm studiových alb, tím posledním je Deathgeneration z roku 2016. A jak to bývá u kapel jejich ražení, které si v mnohém nezadá s „party stylem“ ostře metalových skvader z Jižní Ameriky, čeká nás prvotřídní deathmetalová řežba, která nenechá jediného fanouška chladným, a pohltí nás všechny dohromady do jednoho velkého metalového pekla.

Okult i Dysangelium zamíchali svými sestavami

Druhý dech nedávno chytila královéhradecká death/thrashová čtveřice Okult. Po příchodu frontmana Nekra ze spřátelených Dysangelium kapela v loňském roce nahrála své třetí album Postmortal Interrogation, které sklízí jednu pozitivní recenzi za druhou. Jen za tento rok za sebou muzikanti mají už pěkné množství koncertů. Oproti domu deathmetaloví Dysangelium nedávno přivítali ve své sestavě nového baskytaristu Martina Nyströma a momentálně pracují na svém čtvrtém studiovém albu. Dosud posledním je Mohamord z roku 2019 a i zde se Dysangelium neochvějně opírají do současných společenských témat.

Line-up zpestří Mivedantal, Tredis Harm Any, Kraake a Tortured Corpse

Přivítáme též olomoucké death/grindové Mivedantal, kteří v příštím roce slaví 20 let od svého vzniku, z nedalekého Vižňova se přidá deathmetalové trio Tredis Harm Any, které patří mezi tradiční účastníky zdejších festivalů. Jediným blackmetalovým zástupcem bude čtveřice Kraake ze severních Čech, jež teprve před pár dny vypustila do světa své druhé studiové album Sonog, a bude tak na vás připravena s novým materiálem. Nejmladší kapelou line-upu bude polský deathmetalový kvartet Tortured Corpse, jenž vznikl teprve před rokem a v Nároďáku odehraje jeden ze svých prvních zahraničních koncertů.

Vstupenky stále k dispozici

Vstupenky jsou stále k dispozici na stránkách pořadatelů narodakjaromer.cz. Sezóna klubových koncertů odstartovala v plné parádě, a Nároďák vám nabízí ideální příležitost proniknout do jejich jedinečné atmosféry.

Text: Mates Šimek, foto: Magda Šotolová, video: Youtube.com