Mnichovští Emil Bulls v Praze představili nové studiové album Love Will Fix It

Bluthund/foto: Jana Kleinbauerová

V polovině ledna pozvala agentura Pragokoncert do pražského klubu Storm dvě party muzikantů od našich západních sousedů. Hlavní kapela večera, Emil Bulls, se na hudební scéně pohybuje téměř třicet let a je ve své domovině velkým metalcorovým pojmem. Na svém kontě má nespočet alb, singlů i videoklipů, a letos, po pětileté tvůrčí pauze, vykročila do nové éry s albem Love Will Fix It (2024).

Bluthund svým vystoupením zaujali

Večer uvedl speciální host, mladá crossover kapela Bluthund, mísící německý rap, rock, punk a hard core. Formace vznikla v roce 2020 a 22. dubna 2022 vydala debutové album Gefährliches Halbdissen. Poznávacím znamením kapely jsou bílé lyžařské masky, v textech se muzikanti zaměřují na společensko-kritická témata jakými jsou např. politika nebo sociální problémy obecně. Myšlenku světa bez lidí například rozvíjí song Bella Ciao.

Sladba 1979 vypráví autentický příběh jednoho z členů kapely o stěhování rodičů z Polska do Západního Berlína v roce 1979 a s tím spojené následné strádání celé rodiny. Tato píseň zaujme především zdařilým vyprávěním, hmatatelnou frustrací a emocionalitou, která se vynořuje mezi řádky, díky čemuž je celý text mimořádně intimní. Skladby, které večer z tohoto alba zazněly, např. Unser Weg (feat. B-Tight), 1979, Mit meiner Maschine, Bella Ciao (feat. Itchy), Hass Hass Hass, jsem slyšela poprvé, ale dostaly se mi pod kůži tak, že jsem po návratu domů nelenila a prošla si tvorbu kapely na netu. Bluthund rozhodně ví, jak působivě namixovat kombinaci hip hopu, elektronických prvků a tvrdých riffů.

„Láska je jako pevná kotva a odolná loď, která nás drží ve všech bouřích a výzvách,“ popsal zpěvák Christoph von Freydorf nové album Love Will Fix It, které vyšlo pod hlavičkou vydavatelství Arising Empire.

Emil Bulls představili nové album

Po chvilce čekání na hlavní kapelu se pódium na okamžik zahalilo do tmy, aby v záři červených reflektorů uvedli Emil Bulls první skladbu z nového alba The Devil Made Me Do It. Vzápětí následovala The Age of Revolution z alba Sacrifice to Venus (2014), po které zazněla další z nejoblíbenějších skladeb – Euphoria z alba Kill Your Demons (2017). V průběhu večera Emil Bulls naservírovali fanouškům novinky, jmenovitě: Happy Birthday You Are Dead To Me, Levitate nebo Love Will Fix It, mezi které muzikanti namíchali výběr z ostatních alb. Zazněly např. songy Not Tonight Josephine, Here Comes The Fire, You Should See Me in a Crown nebo cover písně Take On Me norského tria a-ha.

Emil Bulls mají zkrátka jedinečný styl a hlas zpěváka Christopha von Freydorfa dává písním neskutečnou emociální hloubku. Klub tentokrát, asi díky mrazivému počasí, nebyl vyprodaný, ale i tak to byl fantastický večer se skvělou atmosférou. Tu umocnila parta skalních fanoušků, která své oblíbence neúnavně doprovázela v písních od začátku až do konce.

Text a foto: Jana Kleinbauerová