Deathmetalový uragán Kataklysm se svým Goliášem zaútočí na Zlín

Kataklysm, Maurizio Iacono/foto: Honza Švanda

Kanadská deathová legenda Kataklysm již brzy vyrazí na evropské turné ke svému novému albu Goliath. Doprovodí ji italští Fleshgod Apocalypse a Stillbirth z Německa.

I po více než třech dekádách Kataklysm nepolevují a stále jsou nezastavitelní

Devastující sílu Kataklysm u nás naposledy pocítili návštěvníci loňského Brutal Assaultu, kde si kapela střihla roli jednoho z headlinerů. Už přes 30 let razí cestu silného, agresivního, zběsilého a nezastavitelného death metalu, což v srpnu loňského roku Kataklysm potvrdili svým patnáctým studiovým albem Goliath. S tímto Goliášem tedy už za pár dní odstartují své další turné, mezi jehož zastávkami nebude chybět ani Zlín. Kataklysm, krom postu bubeníka, působí v relativně stabilní sestavě, od úplných začátků kapelu táhne ústřední dvojice Maurizio Iacono (zpěv) a Jean-François Dagenais (kytara). Mezi elitu kapela prorazila na začátku nového milénia po vydání svých dvou nejúspěšnějších studiových alb Shadows & Dust (2002) a Serenity In Fire (2004).

Hlavního tahouna opět doprovodí Fleshgod Apocalypse, večer odstartují řezníci Stillbirth

Stejně jako před pěti lety, v rámci zlínské zastávky turné MTV Headbangers Ball 2019, i tentokrát k sobě Kataklysm přibrali italské symphonic deathmetalové velikány Fleshgod Apocalypse. Kapela je pověstná svými rychlými a melodickými skladbami, ve kterých kombinuje growling s operními ženskými vokály; její nezaměnitelný zvuk pak dokresluje klavír. Při koncertech používají všichni členové typický corpsepaint. Dosud poslední studiové album Veleno kapela nahrála v roce 2019.

Ovšem tím, kdo odstartuje program, bude německá brutal deathmetalová pětice Stillbirth. V nekompromisním, drtivém setu nám přehraje mj. i nový materiál ze své loňské desky Homo Deus a postará se o to, abychom se dostali pořádně do ráže a naladili se na dění následující.

Vstupenky jsou stále k dispozici, koncert se rychle blíží

Neděle 18. února bude ve zlínském Masters of Rock Café patřit extrémnímu metalu. Vstupenky jsou stále k dispozici v síti Ticketmaster a také na webu festivalu Masters of Rock. Pokud máte rádi ostřejší metal a nevíte, co s dlouhou zimní nedělí, nabízí se vám zde možnost, jak naložit s volným časem.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com