Fajtfest 2024: Fajtův kopec opět ožije ostrými rytmy

Fajtfest, areál a stage festivalu/foto: Jakub Smolík

15. ročník hardcore/metalového festivalu Fajtfest se pomalu blíží. Fajtův kopec u Velkého Meziříčí bude tento festival hostit od 3. do 6. července. V letošním roce se opět budete moci těšit na kapely z celého světa. Mezi hlavní headlinery tohoto ročníku patří While She Sleeps (UK), Sick Of It All (USA), Alpha Wolf (AU), Better Lovers (USA), Black Bomb A (FR), Tallah (USA), Erra (USA), Knosis (JP) a mnoho dalších.

Headlineři P.O.D. svoji účast odřekli

Hlavními headlinery tohoto ročníku měli být američtí P.O.D. Kvůli zdravotním obtížím frontmana Noaha Sebastiana byla kapela nucena celou svoji evropskou tour zrušit. Tato smutná zpráva všechny fanoušky zasáhla, ale program festivalu je nabitý, a i bez této velké hvězdy bude letošní ročník Fajtfestu pecka.

Nebudou chybět ani zástupci české a slovenské scény

Na Fajtfestu najdete i spoustu zástupců domácí hardcore/metalové scény, mimo jiné např. The Truth Is Out There, Tchert, Cocotte Minute, Black Row, Meresiew, Something Like, Newspeak, Shogun Tokugawa a mnoho dalších.

Své zástupce na kopci bude mít i slovenská scéna, a to kapely Head2Down, Abbys Above, Sinner Self, Breaking The Tarot, Metalphetamine a další.

Středa ve znamení Legends Day

Pro nedočkavé bude areál otevřen již od středy 3. července, kdy se na kopci odehraje Legends Day. Brány areálu budou otevřeny od 17 hodin a program započne v 19 hodin. V průběhu večera uvidíme vystoupení kapel z české a slovenské scény, jmenovitě Straight, Status Praesents, Cocotte Minute a Head2Down. Závěr bude patřit DJ Čističovi.

Hvězdami čtvrtka budou Erra, Alpha Wolf a Sick Of It All

Ve čtvrtek 4. července se brány na kopci otevřou již v půl jedenácté a program začne krátce po dvanácté hodině, jako první se na pódiu předvede slovenská kapela Metalphetamine. V průběhu večera se můžeme těšit na headlinery Erra (USA), Alpha Wolf (AU) a Sick Of It All (USA). Čtvrteční program zakončí SOAD revival (CZ) a DJ Pytri (CZ).

Pátek rozpálí While She Sleeps

V pátek 5. července se brány otevřou opět v půl jedenácté, program pak odstartuje v 11:10 hod., kdy se jako první na scéně předvede numetalová kapela Black Row (CZ). Páteční program obsahuje jména jako The Truth Is Out There (CZ), Dying Wish (USA), Harms Way (USA), Knosis (JP) a headlinery Tallah (USA) a While She Sleeps (UK). Závěr pátečního programu bude patřit numetalovým Bizkit Park (BE). Ve Sky baru pak bude probíhat afterparty v režii Klubovna Crew.

Sobotu uzavřou Unearth a Better Lovers

Sobotní program začne v 11:20 hod. a první se představí heavy-hardcorová kapela Razor Wire (CZ). V průběhu dne se můžeme těšit třeba na kapely Ithaca (UK), Ghost Iris (DK), Black Bomb A (FR) a hlavní hvězdy dne Unearth (USA) a Better Lovers (USA). Závěr večera bude patřit hardcore-metalové kapele Tchert (CZ) a Narijuana (Nirvana tribute band SK).

Vstupenky

Vstupenky na Fajtfest jsou stále k dispozici. Celofestivalová vstupenka je v tuto chvíli k dispozici za 2 700,- Kč, jednodenní vstupenka na čtvrtek za 1 850,- Kč, na pátek za 2 050,- Kč a na sobotu je cena za vstupenku 1 850 Kč.

Pro více informací a novinek sledujte stránky fajtfest.com nebo instagramový profil festivalu Fajtfest, kde již najdete program pro jednotlivé dny.

Doufáme, že vám na stránkách RockSound.cz přineseme fotoreport z celé akce. Už teď se nemůžeme dočkat.

Text: Vendula Smolíková, foto: Jakub Smolík, video: YouTube.com

Author