Arakain vyjíždí na podzimní turné k dvaceti letům od vydání desky Apage Satanas

Start v pátek ve Znojmě

Arakain startuje již tento pátek 5. 10. ve Znojmě své podzimní turné Apage Satanas – 20 let od vydání. Během turné navštíví třináct měst napříč republikou. Jak už název napovídá, ke slovu přijdou zejména písně z dvacetileté legendární desky Apage Satanas.

Na konci devadesátých let, v euforické atmosféře vítězného olympijského hokejového turnaje v Naganu, vznikla deska, která mezi fanoušky zaznamenala velkou oblibu a získala významné místo v diskografii kapely. Deska, která podle názoru mnohých fans nemá jediné hluché místo. Titulní píseň dodnes zakončuje všechny koncerty Arakainu, v playlistu se během let objevují skladby jako Princess, Špatný dny nebo A zvony zvoní. Ke dvacátému výročí vydání se tedy nabízela možnost přehrát písně z Apage Satanas všechny, v pořadí, v jakém byly natočeny na desku. Nebude však zajisté nouze i o nějaké překvapení.

Znovu na Barče

Jako hosty si Arakain na turné bere kapely Forrest Jump a Booters. Ve Znojmě namísto Booters vystoupí kapela Ocelot. Hostem Ocelotu bude Štěpánka Schneiderová.

Arakain bude na turné od 5. října do 15. prosince, kdy zakončí šňůru ve Velkých Pavlovicích. V rozpisu koncertních míst najdeme i legendární pražský KD Barikádníků, mezi muzikanty i fanoušky známý jako Barča, kde kapela prožívala své koncertní začátky. Ilustrační foto z letních festivalů.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Honza Švanda

Termíny turné:

05. 10. Znojmo
06. 10. Biskupice (Jevíčko)
12. 10. Krnov
13. 10. Tábor
19. 10. Trnava u Třebíče
20. 10. Petrovice (Čáslav)
26. 10. Litvínov
27. 10. Olomouc
02. 11. Jindřichův Hradec
03. 11. Jablonec nad Nisou
29. 11. Praha
14. 12. Plzeň
15. 12. Velké Pavlovice

Author

Napsat komentář