Harlej v Lucerně: Vzpomínka na Vláďu Šafránka i Zlatá deska

Velkolepý koncert si pro svoje fanoušky připravila kapela Harlej. V historickém Velkém sále Lucerny vystupovala 13. října 2018 už potřetí. Koncert byl doplněn i o pomyslný zlatý hřeb, kdy kapela převzala Zlatou desku za prodej alba Harlejland. Nechyběla ani vzpomínka na nedávno zesnulého zpěváka Vláďu Šafránka.

Ve vyprodané Lucerně se vzpomínalo na Šafránka

Harlej je jednou z nejúspěšnějších českých rockových kapel současnosti. Koncert ve vyprodané Lucerně byl toho důkazem. Během koncertu vystoupilo několik hostů, mj. Ota Hereš (Alkehol, Törr) a Petra Janů. Ta zavzpomínala na bývalého frontmana Harleje, před mesícem zesnulého Vláďu Šafránka, písní Odcházím. V duetu se zpěvákem Tomášem Hrbáčkem pak zazpívali její hit Jedeme dál. Na Šafránka vzpomínal i jeho velký kamarád, kapelník Tonda Rauer, promítal se jejich společný známý klip Toník a Vládík.

Konfety i míče

Program byl složen ze starších písní z období, kdy byl zpěvákem Šafránek, i z písní novějších z doby, kdy za mikrofonem již stál Tomáš Hrbáček. Kapela nenechala náhodě ani vizuální stránku, do diváků se sypaly konfety a nad jejich hlavami poletovaly velké gumové míče.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Petr Chán

Author

Napsat komentář